علی بیگ‌زاده از راه‌اندازی صندوق طلای تمدن خبر داد و گفت: این صندوق از نوع  ETF با سقف حدود ١٠٠ میلیارد تومان است. از این‌رو موضوع نقدشوندگی آن مدنظر قرار خواهد گرفت و صندوق توسعه بازار تمدن ضامن بازارگردان خواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات و رسانه شرکت تامین سرمایه تمدن، علی بیگ‌زاده مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با بیان خبر راه‌اندازی صندوق طلای تمدن، درخصوص اهمیت و لزوم ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری طلا گفت: تامین سرمایه تمدن طیف متنوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری را دارا است تا پاسخگوی نیازهای سرمایه‌گذاران باشد.
وی افزود: در این بین جای صندوق طلا که یک صندوق پوشش دهنده ریسک تورم برای سرمایه‌گذاران به شمار می رود، خالی بود. لذا راه‌اندازی صندوق طلای تابان تمدن در دستور کار شرکت قرار گرفت.
وی ادامه داد: سعی می‌کنیم در این صندوق از طبقه‌ای از دارایی‌هایی که حباب کمتری داشته و ارزش ذاتی بهتری دارد استفاده کنیم.
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن اظهار کرد: تلاش می‌شود تا ارتباطی بین صندوق طلای قابل معامله (تابان تمدن ) و سرمایه‌گذاران موجود در مجموعه تامین سرمایه تمدن برقرار شود تا مشتریان دائم صندوق‌های تمدن بتوانند از مزیت صندوق طلای تابان تمدن نیز بهره مند شوند.
وی طلا را یکی از سرمایه‌گذاری‌های امن در دنیا خواند و عنوان کرد: در ایران نیز در راستای حفظ سرمایه افراد در مقابل تورم و تغییراتی که وجود دارد معمولا سرمایه‌گذاران، خریدار صندوق‌های طلا هستند؛ چراکه خرید طلا به صورت فیزیکی ریسک‌های خاص خود را دارد. درصورتی که صندوق‌های سرمایه‌گذاری در طلا این ریسک‌ها را پوشش داده و در کنار سایر صندوق‌ها می‌تواند جوابگوی افرادی باشد که در مقطعی قصد دارند پول خود را با هدف کنترل ریسک پورتفو از سهام یا صندوق های با درآمد ثابت خارج کرده و بخشی از آن را به طلا منتقل کنند.
وی با بیان اینکه صندوق طلای تابان تمدن، پذیره‌نویسی نداشته و تنها نماد آن بازگشایی می شود، گفت: به دنبال آن هستیم مجوز افزایش سقف این صندوق را دریافت کنیم. سقف فعلی صندوق حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است که با موافقت سازمان بورس افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن در خصوص نقدشوندگی این صندوق گفت: این صندوق از نوع ETF است. از این‌رو موضوع نقدشوندگی آن مدنظر قرار خواهد گرفت و صندوق توسعه بازار تمدن ضامن بازارگردان خواهد بود.
وی یکی از مزیت‌های این صندوق‌ها را نقدشوندگی بالای آنها خواند و افزود: معمولا ارزش خالص دارایی (NAV) این صندوق در هر روز تعیین می‌شود و یک بازارگردان نقدشوندگی واحدهای صندوق را تضمین می کند.
بیگ‌زاده درباره زمان راه اندازی این صندوق نیز گفت: کارهای اداری راه.اندازی این صندوق در حال انجام است و به محض کامل شدن فرآیندها، صندوق را راه‌اندازی خواهیم کرد.

تمامی حقوق این سایت برای پایگاه خبری بازار سرمایه ایران محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط ecokhabari