رشت – رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۹۱۷ مرغداری فعال در گیلان وجود دارد، از تولید روزانه ۸۴۰ تن مرغ زنده و ۶۳۰ تن لاشه در این استان خبر داد.
صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان یکی از استان‌های تولید مرغ در کشور بوده و در تأمین مرغ استان‌های هم جوار نقش محوری دارد.
وی از تولید روزانه ۸۴۰ تن مرغ زنده و ۶۳۰ تن لاشه در گیلان خبر داد و افزود: گیلان با تولید این میزان مرغ ضمن تأمین مایحتاج ضروری برخی نقاط کشور، سهم بسزایی در بخش اشتغال دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از فعالیت ۹۱۷ واحد مرغداری در این استان خبر داد و اضافه کرد: گیلان به لحاظ تولید مرغ جایگاه سوم را در کشور دارد و نقش بسزایی در تأمین امنیت غذایی ایفا می‌کند.
محمدی با اشاره به شرایط آرام و متعادل بازار مرغ در گیلان. بیان کرد: با توجه به نیاز بازار و استقبال مردم، افزایش تولید مرغ در گیلان صورت می‌گیرد.
وی از مصرف روزانه ۳۰۰ تن مرغ در گیلان خبر داد و افزود: متوسط مصرف روزانه مرغ در گیلان ۳۰۰ تن است که البته با توجه به گردشگر پذیر بودن این استان، این میزان متغیر است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ظرفیت این استان در تولید و عرضه مرغ، بیان کرد: بر اساس ظرفیت پروانه‌ای هر دوره حدود ۳۱ هزار تن مرغ می‌تواند در گیلان تولید شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari