به گزارش بورس نیوز، این شرکت در ۵ ماهه نخست سال جاری توانست با رسیدن به رکورد فروش ۴۸۴۱ تن کالای پشم شیشه در حوزه داخلی و صادراتی به رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته دست پیدا کند. لازم به ذکر است این میزان فروش محصولات در دوره‌های مشابه بی سابقه بوده است.
شرکت پشم شیشه ایران با هدف ایجاد بازاری منسجم و قانونمند و حذف واسطه‌گری در معاملات خرید و فروش، معادل ۸۰ درصد از تولیدات محصول پشم شیشه خود را در بازار بورس کالای ایران عرضه کرد و توانست در ۵ ماهه نخست سال جاری ۳۱۳۵ تن از محصول پشم شیشه خود را به ارزش ۱، ۵۸۰، ۰۰۰ میلیون ریال در این بازار به فروش برساند و به روند صعودی فروش محصولات خود در بازار بورس کالای ایران ادامه دهد.
با توجه به چشم انداز و استراتژی فروش محصولات شرکت و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، محصولات پشم شیشه و ایزوگام به صورت مستمر و منظم در بازار بورس کالای ایران عرضه می‌گردد، تا با کاهش نوسانات بازار، شفافیت در فرآیند فروش و خروج از بازار سنتی، آینده‌ای روشن برای این محصولات در بازار متصور گردد.
مقدار صادرات محصول پشم شیشه نیز بطور بی‌سابقه‌ای در مدت مذکور به ۹۰۲ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۱۵۸ درصدی را رقم زد.
میزان فروش صادراتی این محصول نیز در ۵ ماهه نخست امسال ۷۴۸، ۰۰۰ دلار است که با ثبت رکورد جدید، نسبت به ۵ ماهه سال گذشته افزایش ۸۱ درصدی را در پی داشته است.
همچنین میزان فروش کالای ایزوگام شرکت پشم شیشه، ۱، ۳۱۶، ۰۰۰ مترمربع بوده که توانسته است رشد ۲۲ درصدی نسبت به دوره مشابه در سال گذشته را ثبت کند.
محصول پشم شیشه یکی از پرکاربردترین محصولات در عایق‌کاری سقف سوله‌ها، کانال‌های تاسیساتی لوله‌های انتقال آب سرد و گرم و همچنین در صنایعی نظیر نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه‌ها محسوب میشود. در حال حاضر محصول پشم شیشه به کشور‌های ازبکستان، پاکستان، تاجیکستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، گرجستان، ترکمنستان، عراق و کویت صادر می‌شود که هدف و استراتژی شرکت نیز حضور مستمر در بازار‌های بین المللی از جمله کشور‌های اوراسیا است.

source

توسط ecokhabari