مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: ۱۴ هزار و ۵۰۰ تقاضا برای طرح واگذاری زمین در حال بررسی است و زمین‌های با ارزش بیش‌از یک میلیارد تومان به متقاضیان واگذار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر، گفت: بسیاری از متقاضیان جوانی جمعیت، ساکن کلانشهرهای اصلی هستند و ظرفیت‌های موجود در شهرهای جدید در مناطقی که زمین وجود دارد در اختیار اجرای این طرح قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه تصریح کرد: هم‌اکنون در شهرهای جدید برای اجرای قانون جوانی جمعیت، ۱۴ هزار ۵۰۰ تقاضا ثبت شده که تقاضاهای مؤثر در دست بررسی قرار دارد و ظرفیت‌سازی برای این ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در دستور کار است. در صددیم تا تعهد خود را در این بخش انجام بدهیم.
این مقام مسئول تاکید کرد: شرکت عمران شهرهای جدید در تلاش است امسال ظرفیت‌های جدیدی را برای تأمین زمین در اجرای طرح جوانی جمعیت فراهم کند و البته در بخشی از شهرهای جدید به دلیل تقاضای بالا محدودیت زمین وجود دارد که با هماهنگی با قرارگاه نهضت ملی مسکن، ستاد وزارتخانه و استان‌هایی که کمبود زمین دارند مقرر شد تا در مناطقی که به عنوان ظرفیت جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است واگذاری زمین انجام شود که البته کمی زمان‌بر خواهد بود.
جعفری با بیان این‌که پرند، صدرا، گلبهار، بهارستان، فولادشهر و سهند شهرهای جدید با اراضی محدود و تقاضای بالا هستند، گفت‌: تلاش می‌کنیم تا با تمهیدات ویژه وارد شویم و بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم به مسکن و تأمین زمین باشیم و برای خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر زمین‌های ۲۰۰ متری با ارزش یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تخصیص داده می‌شود و مابه‌التفاوت برای هزینه ساخت و هزینه جانبی برآورد و به متقاضیان اعلام خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari