سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: توجه به زیرساخت‌های نگهداری و ذخیره سازی شبکه تعاون روستایی ضروری است.
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا هادربادی، سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران طی گزارشی خبر از توجه به ایجاد زیرساخت‌های نگهداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی و همچنین زیر ساخت‌های مربوط به صنایع تبدیلی و بسته بندی، فرآوری محصولات کشاورزی این سازمان در ۶ ماهه اول سال جاری داد.
وی افزود: در ۶ ماه نخست سال جاری، تعداد ۱۴ واحد انبار ساده و مکانیزه جمعاً به ظرفیت ۳۴ هزار و ۶۲۰ تن که تعداد ۱۲ انبار آن ساده به ظرفیت ۱۷ هزار و ۶۲۰ تن است و ۲ دستگاه مکانیزه به ظرفیت ۱۷ هزار تن بهره برداری گردیده است. به عنوان مثال در مدت فوق در استان ایلام انبار ساده به ظرفیت ۱۲۰ تن و در استان خوزستان هانگار (انبار سرپوشیده) به ظرفیت ۵۰۰ تن احداث و بهره برداری شده است.
هادربادی ادامه داد: ضمناً ۳ واحد انبار ساده جمعاً به ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در استان اصفهان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصد در استان زنجان، یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان سمنان، دو دستگاه انبار ساده جمعاً به ظرفیت ۶ هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد در استان فارس، دو دستگاه انبار ساده جمعاً به ظرفیت ۴ هزار تن با میانگین پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان کرمان و یک دستگاه انبار ساده به ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در استان یزد در حال احداث می‌باشد.
وی در خصوص انبار مکانیزه و سرد خانه گفت: یک واحد سردخانه به ظرفیت دو هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصد در استان زنجان و یک دستگاه سیلو به ظرفیت ۱۵ هزار تن با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد در استان کردستان در حال احداث است.
هادربادی درباره صنایع تبدیلی و تکمیلی اضافه کرد: یک واحد بوجاری با ظرفیت دو تن در ساعت در استان زنجان، یک واحد بسته بندی حبوبات در استان کرمان، دو واحد کارخانه خوراک دام جمعاً به ظرفیت ۲۰ تن با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در استان اصفهان، یک واحد بسته بندی محصولات گلخانه‌ای فلفل به ظرفیت یک هزار تن در سال با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان و همچنین یک واحد کارگاه گلاب‌گیری با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در استان اصفهان در حال احداث یا بهره برداری شده است.
وی در ارتباط با مراکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی گفت: جمعاً چهار مرکز به مساحت ۹۰۰ متر مربع شامل؛ یک مرکز به مساحت ۳۵۰ متر مربع در استان اصفهان با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در دست احداث و یک مرکز به مساحت ۳۰ مترمربع در استان البرز، یک مرکز به مساحت ۱۶۰ متر مربع در استان کردستان، یک مرکز به مساحت ۳۶۰ مترمربع در استان همدان به بهره برداری رسیده است.
هادربادی در خصوص تجهیز و استاندارد سازی مراکز خرید بیان کرد: ۳۱ مورد در ۱۲ استان شامل اصفهان، فارس، ایلام، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، همدان، یزد شامل احداث و تعمیر ۱۱ دستگاه باسکول است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari