علیرضا قربانی که مدتی است، فصل دوم تورهای خود را در شهرستان‌ها آغاز کرده است و قرار بود روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ مهرماه در اصفهان هم روی صحنه برود، از صادر نشدن مجوز برای اجرای کنسرت در این شهر خبر داد.

به گزارش خانه موسیقی ایران، کمتر از یک ماه پیش، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران گفت که «در هیچ استانی برای برگزاری کنسرت مشکلی نداریم.» اما درست چند روز پس از این صحبت‌های وزیر، به برگزاری کنسرت علیرضا قربانی در اصفهان مجوز ندادند و گویی دستور وزیر فرهنگ را نادیده گرفته‌اند.

صادر نشدن مجوز برگزاری کنسرت در برخی از استان‌ها، آن هم برای خواننده‌هایی که در دیگر شهرها و استان‌ها مانعی برای برگزاری کنسرت‌ها ندارند، نشان از برخوردهای سلیقه‌ای دارد. اگرچه بارها تاکید شده است که به طور قانونی «هیچ محدودیت جغرافیایی» برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی در کشورمان وجود ندارد اما در کنار صادر نشدن مجوز برای برخی از کنسرت‌ها، همچنان بارها شاهد بوده‌ایم که در برخی از استان‌ها از جمله خراسان رضوی، حتی با وجود صدور مجوز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهادهای مختلف و بعضا عوامل خودسر برخوردهای سلیقه‌ای با اجراها داشته‌اند.

این در حالی است که وزارت فرهنگ هر بار در مواردی که منجر به لغو کنسرت‌ها شده‌، تاکید کرده است که پیش از صدور هرگونه مجوزی برای برگزاری کنسرت از دستگاه‌های مختلف استعلام گرفته می‌شود، آنها پاسخ می‌دهند و صدور مجوز یک فرآیند کاملا قانونی را طی می‌کند.

حالا علیرضا قربانی که دور جدید تور کنسرت‌هایش را به تازگی آغاز کرده است، از عدم صدور مجوز برای اجرا در اصفهان خبر داده و در صفحه شخصی‌اش در این باره نوشته است:

«روزگار غریبیست نازنین

متأسفانه طی روزهای گذشته علیرغم تلاش و پیگیری‌های خارج از تصور تیم اجرایی برای برگزاری کنسرت در شهر اصفهان، مجوز کنسرت صادر نشد. 

به عنوان عضوی از جامعه هنر مستقل کشور اعلام می‌کنم، کم سعادت بودیم از دیدار مردم شریف و هنرپرور اصفهان که سهم غیرقابل انکاری در فرهنگ و هنر این سرزمین و خال و هوای یگانه‌اش دارند.از همه عزیزانی که مثل همیشه با مهر برای حضور در کنسرت اشاره شده برنامه‌ریزی کرده بودند، عذرخواهی می‌کنیم و با لطف پروردگار و امیدوار به رفع برخی موانع غیرمنطقی و با انرژی مضاعف به دیدارتان خواهیم آمد.

شرح سختی و مشکلات و پیچیدگی‌های پیش‌ روی این مسیر در این مقال نمی‌گنجد.»

 

source

توسط