به گزارش تجارت‌نیوز، جلیل سالاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان تولید فعلی بنزین به طور متوسط ۱۱۵ میلیون لیتر در روز است و در شرایط سربه‌سری تولید و مصرف بنزین هستیم.

وی با بیان اینکه با اتفاقاتی که چند وقت اخیر افتاد، با گذر از ایام اربعین و فصل مسافرت‌ها، میزان مصرف کاهش یافته است، اظهار کرد: تولید بنزین اکنون ۱۱۶ میلیون لیتر است و با شرایطی که داریم باید یک برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت مصرف داشته باشیم.

او افزود: در شرایط گذشته کارت‌های مجاری عرضه را گسترش دادیم تا مردم در سفرهای استانی دچار مشکل نشوند، اکنون باتوجه به آمار مصرف روند رو به کاهش است و امیدواریم باتوجه به اینکه به سمت فصل سرما می‌رویم مصرف کاهش یابد.

وی با بیان اینکه هنوز در حوزه حمل و نقل عمومی در داخل کشور عمدتا مسافرت‌ها به صورت تک سرنشین است و همین موضوع مصرف درون شهری را افزایش می‌دهد، گفت: مصرف برون شهری کاهش پیدا کرده اما مصارف درون شهری نیازمند مدیریت است اما در مجموع روند مصرف کاهشی است.

به گفته وی در شرایط فعلی موازنه تولید و مصرف برقرار است.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت توزیع بنزین سوپر، گفت: بنزین سوپر به تناسب نیاز تولید می شود، تعمیراتی را در پالایشگاه امام خمینی شازند داریم که با اتمام تعمیرات شاهد افزایش عرضه بنزین سوپر خواهیم بود.

منبع: ایسنا

source

توسط ecokhabari