شینگل

یک منظره رایج تر (اعتبار عکس: ویکی پدیا)

راه اندازی های خورشیدی مانند Sunnova سقفی پر از پانل ها را با همان قیمتی که برای برق قدیمی خود می پردازید به شما اجاره می دهند. این سازوکار یک بوم خورشیدی را دارد.
با صدای بلند ترانسفورماتور در حال انفجار، جمعه شب گذشته برق خانه من قطع شد. در حالی که فکر می‌کنم در میان باران‌های سیل آسا و رعد و برق‌های شدید گشت و گذار برای یافتن شمع و چراغ قوه سرگرم‌کننده است، دیری نپایید که بقیه اعضای خانواده‌ام به خاطر از دست دادن طرفداران، سشوار و ایمیل‌شان شکایت کردند. روز شنبه، زمانی که خورشید روشن شروع به خشک کردن هیوستون کرد، من مدام به این فکر می‌کردم که “اگر ما پنل‌های خورشیدی داشتیم.” پس از آن، پاسخ متعصبانه استاندارد من انجام شد: “اگر پنل های خورشیدی اقتصادی بودند.”
به هر حال من انرژی خورشیدی را در ذهن داشتم. هفته گذشته از خواندن یک گزارش جدید غول‌پیکر از Bernstein Research مبهوت شدم که ادعا می‌کرد انقلاب خورشیدی بالاخره فرا رسیده است و انرژی خورشیدی اکنون در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته اقتصادی است، حتی به صورت بدون یارانه. از تنها 31 گیگاوات تاسیسات خورشیدی جدید در سراسر جهان در سال 2012، تحلیلگران برنشتاین پیش‌بینی می‌کنند که تا سال 2020 به 300 گیگاوات در سال افزایش خواهد یافت. باور نکردنی به نظر می رسید، اما من شک داشتم.
این تردید در ناهار روز دوشنبه با جان برگر، مدیر عامل شرکت خورشیدی Sunnova واقع در هیوستون کاهش یافت. پیام اصلی او — خورشیدی اقتصادی است. در واقع، او برق خورشیدی را به قیمت حدود 12 سنت در هر کیلووات ساعت به شما می فروشد — کمتر از آنچه که امروزه بسیاری به ارائه دهندگان برق خود می پردازند. او می‌گوید: «انرژی خورشیدی مسکونی قبلاً به انرژی معمولی تبدیل شده است. “آینده گاز طبیعی و انرژی خورشیدی مسکونی خواهد بود. رونق خورشیدی آینده به اندازه بوم گاز شیل بزرگ و مهم خواهد بود.”
این وسوسه انگیز است که برگر را در این زمینه بپذیریم. به خصوص با توجه به ارزش پیشنهادی Sunnova. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. بدون هیچ هزینه ای، یکی از پیمانکاران نصب Sunnova پانل ها را روی سقف شما نصب می کند. سپس یک قرارداد اجاره بلندمدت با Sunnova منعقد می‌کنید که بر اساس آن موافقت می‌کنید برای هر کیلووات ساعتی که پانل‌ها تولید می‌کنند مبلغ مشخصی را بپردازید (معمولاً همان یا کمتر از آنچه می‌توانید از سایر ارائه‌دهندگان خرده‌فروشی برق دریافت کنید). الکتریسیته ایجاد شده در پشت بام شما، مقدار زیادی از برقی را که در غیر این صورت از شرکت برق خریداری می کردید، جابجا می کند (حدود 70 درصد). بنابراین در هزینه صرفه جویی می کنید و در مواقع نادری که برق قطع می شود، قابلیت اطمینان بیشتری از خورشیدی خواهید داشت.
این یک معامله رانت به مالکیت نیست. Sunnova همیشه پانل های روی سقف شما را در اختیار خواهد داشت، اما اگر چیزی خراب شود، آنها مسئول تعمیر آن هستند — یا پولی دریافت نمی کنند. برخی از صاحبان خانه ممکن است احساس عجیبی داشته باشند که چنین قطعه قابل توجهی از تجهیزات سرمایه ای را بدون اینکه واقعاً “مالک” آن باشند، به سقف خود ببندند. اما باز هم، اگر مشکلی در سیستمی که شما مالک آن هستید پیش بیاید، رفع آن مسئولیت شماست. آیا واقعا آن را میخواهی؟ از این گذشته، وقتی برق من در آخر هفته قطع شد، از مرکزپوینت انرژی تماسی دریافت نکردم که از من بخواهد چند صد دلار برای تعمیر خطوط در سمت خیابان خودمان تراشه کنم. و اگر مشکلی در یکی از نیروگاه‌های متعلق به ارائه‌دهنده برق من Reliant Energy (بخشی از انرژی NRG) وجود داشته باشد، نامه‌ای از آنها دریافت نمی‌کنم که از من بخواهند بیش از دو هزار دلار هزینه کنم یا در تاریکی زندگی کنم. Sunnova فقط در حال گسترش آن مدل در طرف دیگر کنتور برق، روی و در خانه است.
Sunnova در این تجارت تنها نیست. شرکت‌های دیگری که اجاره و تامین مالی (و حتی نصب داخلی) سیستم‌های خورشیدی خانگی را ارائه می‌کنند عبارتند از SunRun، SunPower، Vivint، Sungevity و SolarCity که جلب توجه می‌کند. همه آنها از یک جهت متفاوت هستند، اما وجه مشترک این شرکت ها این است که آنها پنل های خورشیدی دارند. و اگرچه این شرکت‌ها دارایی‌های خود را در هزاران پشت بام توزیع می‌کنند، وقتی آنها را با هم جمع می‌کنید، چیزی که آنها به طور موثر عمل می‌کنند، یک تاسیسات خورشیدی بزرگ و پیچیده است. این دارایی جمع‌آوری شده از نظر عملکرد شبیه به تاسیسات خورشیدی غول‌پیکری است که در هزاران جریب در بیابان ساخته شده‌اند، با این تفاوت که Sunnova نیازی به انتقال این نیرو از میانه به جایی که تقاضا است فکر نمی‌کند. . علاوه بر این، از آنجایی که برق درست در جایی که استفاده می‌شود تولید می‌شود، هیچ تلفاتی در انتقال وجود ندارد، و شرکت‌های واسطه‌ای که مالک خطوط برق هستند را قطع می‌کنند و به ازای هر کیلووات ساعتی که روی آنها حرکت می‌کند، عوارضی دریافت می‌کنند.
مدل برگر قبلاً تأیید شده است. در ژانویه Sunnova 22 مگاوات سیستم خورشیدی مسکونی را به NRG Energy به قیمت حدود 120 میلیون دلار فروخت. برگر می‌گوید این حدود 3000 مشتری را نشان می‌دهد. طبق محاسبات من حدود 40000 دلار برای هر مشتری یا حدود 5.50 دلار به ازای هر وات ظرفیت تولید است. این مطابق با چیزی است که یک مطالعه اخیر توسط آزمایشگاه ملی لارنس برکلی نشان می دهد که قیمت متوسط ​​نصب خورشیدی در سراسر کشور است، اما تقریباً دو برابر هزینه نصب SolarCity است.
برگر به درستی دیوید کرین، مدیرعامل NRG را به عنوان یک رویاپرداز خورشیدی در میان روسای شرکت های برق تحسین می کند. او قاطعانه اعلام کرده است که به آینده برق پراکنده و کوچک شدن تدریجی شبکه برق موجود اعتقاد دارد. این در حالی است که NRG هنوز 98 درصد نیروی خود را از نیروگاه های بزرگ سوخت فسیلی تولید می کند. NRG حدود 1 میلیارد دلار در انرژی خورشیدی سرمایه گذاری کرده است، از جمله حدود 300 میلیون دلار در پروژه جدید خورشیدی 2.2 میلیارد دلاری Ivanpah (392 مگاوات) در کالیفرنیا، 50 درصد از سهام پروژه 290 مگاواتی Agua Caliente که در آریزونا ساخته می شود و 50 درصد از سهام آن. در تجهیزات خورشیدی Sunora، که سایبان های خورشیدی به راحتی نصب کرده است. در ژوئیه NRG حتی نزدیک به 500 میلیون دلار در IPO یک شرکت تابعه جدید به نام NRG Yield (NYSE: NYLD) جمع آوری کرد. ایده پشت NRG Yield این است که دارایی‌های انرژی تجدیدپذیر تولیدکننده پول نقد NRG را در اختیار داشته باشد و سود سهام پرداخت کند. و به NRG یک مکانیسم تامین مالی کم هزینه می دهد تا به خرید بیشتر این دارایی ها از امثال Sunnova ادامه دهد.
جان برگر در بازی انرژی های تجدیدپذیر تازه کار نیست. در سال 2009 در مورد شرکت قبلی او استاندارد انرژی تجدیدپذیر نوشتم. برخلاف Sunnova که صرفاً تأمین مالی و مالک تأسیسات خورشیدی است، استاندارد Renewable به عنوان یک تجارت یکپارچه عمودی ساخته شد و همه چیز از ممیزی انرژی تا نصب عایق، روشنایی و پانل های خورشیدی را ارائه می دهد. اما کسب و کار نصب و راه اندازی یکپارچه عمودی گران و سرمایه بر است.
این مدل یکپارچه عمودی همان مدلی است که توسط SolarCity دنبال می‌شود، شرکتی که به صورت عمومی معامله می‌شود و توسط میلیاردر ایلان ماسک حمایت می‌شود. SolarCity ممکن است سیستم‌های خورشیدی اجاره‌ای خود را به سرعت رشد دهد و از ارزش بازار حبابی ۲.۷ میلیارد دلاری برخوردار باشد، اما در شش ماه گذشته (تا ژوئن) ۵۵ میلیون دلار با درآمد ۶۸ میلیون دلاری از دست داده است. در همین دوره در سال 2012، تنها 23 میلیون دلار از دست داد که 71 میلیون دلار درآمد بیشتر داشت. به نظر می رسد که هر دوی این اعداد مسیر اشتباهی را طی می کنند، حتی با اینکه هزینه های نصب این شرکت به حدود 2.25 دلار در هر وات کاهش یافته است (طبق گفته برنشتاین). SolarCity مخالفان خود را دارد – Barron’s این حذف را یک ماه پیش انجام داد، در حالی که ویلیام پنتلند، یکی از همکاران فوربس، استدلالی به همان اندازه معتبر در دفاع از SolarCity ارائه کرد. در اینجا نیازی به بحث مجدد نیست. برگر برای همه کارهایی که تیم SolarCity برای محبوب کردن انرژی خورشیدی توزیع شده و سوق دادن صنعت به سمت توده بحرانی پذیرش انجام داده است، احترام زیادی قائل است. با این وجود، او اصرار دارد که – چون SolarCity باید خیلی بیشتر برای خدمات نصب سربار و کم حاشیه هزینه کند – “Sunnova خیلی قبل از شهر خورشیدی سودآور خواهد شد” و بازده نقدی برای سرمایه گذاران ایجاد می کند.
اگرچه اعتبار مالیات سرمایه گذاری فدرال به مالکان این امکان را می دهد که 30 درصد از هزینه نصب سیستم را حذف کنند و واقعاً استقرار خورشیدی را تحریک کرده است، برگر می گوید زمان آن رسیده است که کنگره از شر این یارانه خلاص شود. در جای خود، او مایل است قانون جدیدی ببیند که به شرکت‌هایی مانند Sunnova و NRG بازده امکان می‌دهد تا دارایی‌های خورشیدی با عمر طولانی و مولد نقدینگی خود را به‌عنوان شرکت‌های محدود اصلی دارای مزیت مالیاتی ساختار دهند – همان ساختار اپراتورهای خط لوله گاز طبیعی. مثل کیندر مورگان برگر می‌گوید، توانایی ایجاد MLP باعث از بین رفتن ITC می‌شود. برگر می گوید اعتبار مالیاتی فقط تورم هزینه های تقلبی را تشویق می کند. از شر آن خلاص شوید و به زودی مشخص خواهد شد که خورشیدی می تواند با هم رقابت کند.
برای تأیید این فکر، برنشتاین ریسرچ اشاره می‌کند که هزینه نصب شده انرژی خورشیدی از 7.50 دلار به ازای هر وات در سال 2007 به تنها 1.00 دلار امروز کاهش یافته است، و اضافه می‌کند که «هزینه انرژی خورشیدی بدون یارانه در هر بازاری که در حال حاضر به گازوئیل، نفت یا LNG وابسته است، قابل رقابت است. منبع تغذیه” — بازاری بالقوه با بیش از 4 میلیارد نفر. علاوه بر این، یک مطالعه توسط Navigant نشان داد که تا سال 2020 قیمت‌های انرژی خورشیدی بدون یارانه برابر با انرژی سوخت فسیلی تولید شده توسط شرکت‌ها خواهد بود (که البته به دلیل بازدهی سرمایه تضمین شده توسط تنظیم‌کننده‌های آب و برق به شدت یارانه می‌شود).
برگر پیش‌بینی می‌کند که تا آن زمان، کشور ما از رونق انرژی خورشیدی به بزرگی گاز شیل آمریکا برخوردار خواهد شد، چیزی که نه تنها به نابودی نهایی زغال‌سنگ کمک می‌کند، بلکه به صاحبان خانه این اطمینان را می‌دهد که وقتی رعد و برق خطوط برق را از بین می‌برد. هنوز هم می‌توانیم چراغ‌هایمان را روشن نگه داریم.
بنابراین، به نظر شما خوانندگان، آیا خورشیدی برای ساعات پربیننده آماده است؟ اگر روی خانه خود خورشیدی نصب کرده اید، به ما بگویید که آیا فکر می کنید ارزشش را دارد یا خیر.

گالری: آیفون شما (و سایر دستگاه ها) واقعا چقدر انرژی مصرف می کند؟ 16 عکس مشاهده گالری
کریستوفر هلمن ردیابی مبتکران انرژی از هیوستون، تگزاس. گزارشگر فوربس از سال 1999. “>

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

source

توسط