به گزارش “ورزش سه”، باشگاه‌های النصر و ضمک با پنج بازیکن در صدر فهرست بیشترین بازیکن اعزامی به تیم‌های ملی قرار گرفتند و الهلال، الاتفاق و الشباب نیز هر کدام چهار ملی‌پوش دارند. همچنین از هرکدام از تیم‌های الاهلی، الفیحا، الوحده، ابها و الحزم هم سه بازیکن به تیم‌های ملی‌شان دعوت شده‌اند.

الاخدود، الطایی، الرائد، الریاض، الخلیج، الفتح و التعاون، نیز هر کدام یک بازیکن ملی‌پوش دارند و الاتحاد، مدافع عنوان قهرمانی لیگ عربستان، تنها باشگاه غایب در صحنه بین‌المللی است، چرا که انگولو کانته و فابینیو به ترتیب به تیم فرانسه و برزیل دعوت نشده‌اند.

1954820

مراکش و سنگال با 4 بازیکن و پرتغال، رومانی، کامرون، گامبیا و ساحل عاج را سه بازیکن در صدر فهرست کشورهایی هستند که بیشترین بازیکن را در لیگ حرفه‌ای عربستان داشته‌اند.

نیمار، ستاره الهلال، بزرگترین بازیکن غایب در این فیفادی خواهد بود که پس از پارگی رباط صلیبی خود در ماه گذشته در لیست تیم ملی برزیل غایب است.

از تیم النصر، کریستیانو رونالدو، در تیم ملی پرتغال حضور خواهد داشت و اوتاویو به اردوی تیم ملی پرتغال، بروزوویچ به اردوی کرواسی، سادیو مانه به اردوی سنگال و سکو فوفانا به اردوی تیم ملی ساحل عاج می‌پیوندند.

مصطفی زغبه (الجزایر)، طارق حامد (مصر)، اسان سیزی (گامبیا)، کوین نکودو (کامرون) و نیکولای استانچیو (رومانی)، ملی‌پوشان ضمک خواهند بود و از الهلال نیز یاسین بونو (مراکش)، کاالیدو کولیبالی (سنگال)، روبن نوس (پرتغال) و میتروویچ (صربستان) به تیم ملی دعوت شده‌اند.

1954819

در الاتفاق نیز جک هندری به تیم ملی اسکاتلند، جردن هندرسون به لیست انگلیس، رابین کوایسون به لیست سوئد و دمارای گری به تیم ملی جامائیکا پیوستند و از الشباب هم کیم سونگ جو به اردوی کره جنوبی، رومن سایس به تیم ملی مراکش، حبیب دیالو به سنگال و یانیک کاراسکو به اردوط بلژیک اضافه شدند.

ادواردو مندی، فرانک کسیه، و ریاض محرز نیز سه بازیکن الاهلی هستند که به ترتیب در تیم‌های ملی سنگال، ساحل عاج و الجزایر حضور دارند.

سایر تیم‌های عربستانی هم کم و بیش بازیکنان ملی پوش خارجی در فهرست خود دارند اما اغلب ملی‌پوشان خارجی به این شش تیم محدود می‌شوند.

source

توسط