دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان (اوچا) اعلام کرد تا ماه مارس سال 2024 میلادی بیش از 173 میلیون دلار برای کمک به زلزله زدگان هرات نیاز است.

اوچا طرح بازبینی شده خود را برای رسیدگی به آسیب دیدگان زلزله در هرات منتشر کرده بازه‌ زمانی بین ماه اکتبر سال جاری و ماه مارس سال آینده میلادی را در بر می‌گیرد.

اوچا اظهارداشت نهادهای امدادرسان این مقدار پول را برای رسیدگی به 275 هزار نفری که از زلزله‌های هرات متأثر شده‌اند، به‌صورت فوری نیاز دارند.

بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، زلزله هرات 48 هزار و 347 خانواده را در 382 روستای این ولایت به‌صورت مستقیم تحت تأثیر قرار داده که شمار افراد آن به 275 هزار می‌رسد.

اوچا همچنین اعلام کرده که زلزله های پیاپی به روستاهای شهرستان‌های «انجیل»، «کشک»، «زنده‌جان»، «گلران»، «گذره»، «غوریان»، «کرخ» و «کوهستان» ولایت هرات آسیب رسانده است.

دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان افزود: شهرستان‌های انجیل و زنده‌جان بیشترین آسیب را در این زلزله ها متحمل شده‌اند و تقریباً یک سوم کل آسیب‌دیدگان در انجیل و بیشتر خانه‌های ویران‌شده در زنده‌جان قرار دارند.

این نهاد سازمان ملل تصریح کرد با نزدیک‌شدن فصل زمستان، خانواده‌ها در مناطق زلزله‌زده به سرپناه، لباس‌های زمستانی، پتوهای گرم و لوازم گرمایشی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض هوای سرد زمستان نیاز دارند.

اوچا بیان کرد: زلزله زدگان همچنین به غذا، خدمات بهداشتی، آب آشامیدنی و کمک‌های نقدی نیاز دارند.

این نهاد در مجموع برای رسیدگی به افراد آسیب‌پذیر در فصل زمستان در افغانستان 400 میلیون دلار کمک درخواست کرده است.

source

توسط