به گزارش خبرنگار مهر، ۷۰۰ رسانه ایرانی، جنایات رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن خبرنگاران را با انتشار بیانیه‌ای با عنوان «دیگر واژه‌ای برای توصیف این جنایات باقی نمانده است! در کنار همه خبرنگاران آزادی‌خواه جهان ایستاده‌ایم»، محکوم کردند.

هفتصد رسانه ایرانی شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و نشریات با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت کشتار بی‌سابقه مردم و خبرنگاران در جریان نبرد غزه، جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و ضمن تأکید بر توقف این جنایت، یاد شهدای خبرنگار و سایر شهدا را گرامی داشتند.

متن بیانیه مشترک رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به امضای مدیران مسئول ۷۰۰ رسانه در ایران رسید.

متن بیانیه به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

ما رسانه‌های ایرانی، شهادت ۵۰ خبرنگار در غزه و هدف قرار گرفتن عمدی خانه‌های آن‌ها توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی که در موارد متعددی به شهادت خانواده‌های این عزیزان هم منجر شده است، در کنار کشته شدن بیش از ۱۱ هزار نفر از مردم مظلوم غزه که در میانشان هزاران زن و کودک به خاک و خون کشیده شدند را با قلبی آکنده از غم محکوم می‌کنیم و بر خود لازم می‌دانیم این نسل‌کشی را به تمام آزادی‌خواهان جهان تسلیت بگوییم و امید داشته باشیم تا هرچه زودتر با تلاش همگانی، نه تنها مانع از آن شویم که این اقدامات غیرانسانی از دید دنیا پنهان بماند، بلکه به بازگردانی این سرزمینِ آسمانی به مالکان حقیقی‌اش کمک کنیم.

رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران هم‌صدا با همه آزادگان جهان، یاد و خاطره شهیدان راه روشنگری در غزه را گرامی می‌دارد و این جنایات را مهر تأیید دیگری بر ماهیت خودکامه این رژیم جعلی و شقاوت حامیان آن می‌داند.

رژیم غاصب و جانی، رودی از خون‌های پاک کودکان بی‌پناه فلسطینی جاری ساخته است. کتاب واژه‌نامه جنایت‌های شأن، از قطره قطره خون ریخته بی‌گناهان، هزاران صفحه ساخته است.!

و شما ای مردمان عزیز غزه!

چه میزان مظلومید که صدای جهانیان نیز در گوش مسخ شدگان جهان قدرت تأثیر ندارد. امروز، یک جهان به نوای شما گوش داده و در فراز و فرود این آوا با شما هم صدایی می‌کند.

وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ

و به خواست خدا پیروزی با شما خواهد بود. ان شاءالله

source

توسط