والت دیزنی در جدیدترین ویدیوی منتشر شده از انیمیشن Wish صدمین سالگرد خود را جشن می‌گیرد.

رییس استودیوهای انیمیشن والت دیزنی، یعنی جنیفر لی که خود یکی از نویسندگان فیلمنامه‌ی انیمیشن Wish (آرزو) است، در این ویدیو می‌گوید مهم‌ترین المانی که به تمام دست‌اندرکاران این انیمیشن را حین ساخت این اثر الهام بخشیده، آرزو کردن کودکان پس از دیدن ستاره‌ی دنباله‌دار و خود مفهوم آرزو و امید بوده است.

همچنین طبق صحبت‌های کارگردانان این اثر یعنی کریس باک و فاون ویراساونتورن، انیمیشن Wish با اشارات متعدد به سایر انیمیشن‌های کلاسیک والت دیزنی همانند زیبای خفته، به میراث صد ساله‌ی این شرکت ادای احترام می‌کند.

شما می‌توانید ویدیوی منتشر شده از پشت صحنه‌ی انیمیشن Wish را در زیر تماشا کنید.

انیمیشن Wish روایتگر داستان آشا است که در پادشاهی رزاس و تحت حکومت پادشاه ظالمی زندگی می‌کند؛ وی که از ستم‌های پادشاه به ستوه آمده، روزی از یک ستاره درخواست کمک می‌کند. این ستاره از آسمان به زمین می‌آید و با قدرت‌های جادویی‌اش به کمک آشا و مردم سرزمین رزاس می‌شتابد.

انیمیشن Wish توسط کریس باک و فاون ویراساونتورن و بر اساس فیلمنامه‌ای از جنیفر لی و آلیسون مور توسعه یافته است. باک و ویراساونتورن پیش‌تر با کار بر روی انیمیشن تحسین‌شده‌ی Frozen (یخ‌زده) شناخته می‌شوند. از صداپیشگان این اثر می‌توان به کریس پاین و آریانا دبوز اشاره کرد.

انیمیشن Wish در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۲۳ (۱ آذر ۱۴۰۲) به روی پرده‌ی نقره‌ای می‌رود.

منبع: کولایدر

source

توسط