نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح نظام مند کردن کوپن الکترونیکی برای اقشار کم درآمد را تصویب کردند. طبق این طرح بسته‌های معیشتی به این خانوارها داده خواهد شد.

امروز در صحن علنی مجلس و در بررسی لوایح برنامه هفتم توسعه تصمیمات مهمی گرفته شد. یکی از طرح‌های حائزاهمیت در جلسه امروز که توسط نمایندگان بررسی و تصویب شد، طرح نظام مند کردن کوپن الکترونیکی برای خانوارهای کم درآمد بود. طبق این طرح قرار است بسته‌های معیشتی ویژه در قالب کالابرگ الکترونیکی برای این افراد ارائه گردد. در این خصوص رئیس مجلس نیز گفته است که نباید یارانه نقدی دهک‌های جامعه حذف شود. جزئیات خبر را در ادامه نوشته بخوانید.

بیشتر بخوانید: دهک هایی که به طرح کالابرگ اضافه می شوند؛ 80 درصد مشمول طرح

نظام مند کردن کوپن الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت

امروز در صحن علنی مجلس، نمایندگان مجلس در بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ملکف به طراحی نظام تأمین اجتماعی و عرضه اقلام معیشتی به خانوارهای با درآمد پایین به صورت کالابرگ الکترونیکی کردند.

در این جلسه از مجموع 222 نماینده مجلس، 175 نفر رأی موافق و 14 نفر رأی مخالف و 10 نفر نیز رأی ممتنع نسبت به طرح ذکر شده دادند.

نظام مند کردن کوپن الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت


محمدباقر قالیباف قبل از آغاز رأی‌گیری گفت:

با تصویب این بند به هیچ عنوان نباید یارانه نقدی دهک‌های مختلف جامعه قطع شود و در اینجا به‌هیچ عنوان منظور مجلس چنین چیزی نیست، بلکه منظور این است اقلام ضروری در قالب بسته معیشتی به خانوارهای کم درآمد برای تهیه جهیزیه و سایر نیازها به صورت کالابرگ الکترونیکی ارائه شود.

طبق بند پ لایحه برنامه هفتم توسعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌بایست با طراحی نظام تأمین اجتماعی چندلایه، مبتنی بر آزمون وسع با هدف کاهش فقر مطلق و بهبود توزیع درآمد و با شناسایی اقشار کم‌درآمد با رویکرد اجتماع محور نسبت به ارائه اقلام ضروری در قالب بسته معیشتی پایه به خانوارهای کم درآمد به صورت کالابرگ الکترونیکی اقدام نماید.

لازم به ذکر است که مصوبه حاضر باید در نهایت توسط شورای نگهبان تصویب شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد طرح معیشتی مجلس برای رفاه حال اقشار کم درآمد چیست؟ لطفاً نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

source

توسط