وزیر تعاون اعلام کرده در جهت حمایت از مادران باردار و شیرده تا سقف ۴ میلیون تومان به صورت نقدی به کارت یارانه کالابرگ واریز می‌شود.فاز اول پرداخت این یارانه 6 ماهه است.

صولت مرتضوی در حاشیه مراسم آغاز فاز نخست طرح ملی «یسنا» در جهت حمایت از مادران باردار و شیرده که در دهک اول درآمدی قرار دارند اعلام کرد : «در طرح حمایت از مادران باردار و شیرده که فاز نخست آن ۶ ماه است، به این مادران تا سقف ۴ میلیون تومان به صورت نقدی به کارت یارانه کالابرگ واریز می‌شود.»


ادامه مطلب در ادامه 

بیشتر بخوانید:

جزئیات طرح یارانه 600 هزارتومانی ؛ چه کسانی مشمول طرح می شوند؟


یارانه 4 میلیونی مادران باردار و شیرده ؛ جزئیات طرح ملی «یسنا» را بخوانید

وزیر تعاون در جمع خبرنگاران افزود: «این طرح در استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام آغاز خواهند شد.در گام نخست ۲۷ هزار و ۵۰۰ مادر باردار یا شیرده در دهک اول درآمدی جامعه شناسایی شدند. در بازه زمانی ۶ ماهه و برای هر کدام از آنها پرداختی تا سقف ۴ میلیون تومان انجام می‌شود، البته این مبلغ به صورت نقدی به کارت کالابرگ واریز می‌شود اما دریافت‌کنندگان صرفا مجاز به خرید کالاهای تعریف شده هستند.»

یارانه 4 میلیونی مادران باردار و شیرده
یارانه 4 میلیونی مادران باردار و شیرده

مرتضوی در ادامه توضیح جزئیات طرح ملی «یسنا» افزود: «فاز نخست این طرح ۶ ماهه است و در مراحل بعدی امید است که بتوانیم با تامین منابع بیشتر آن را گسترش دهیم. البته طرح‌های دیگری در راستای جوانی جمعیت در دست اقدام است که درخصوص آن‌ها نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

وی درباره تامین بودجه این طرح که از امروز آغاز می‌شود افزود: بخش اعظمی از منابع توسط آستان قدس رضوی، قرارگاه امام حسن مجتبی، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد ۱۵ خرداد و بخشی از محل مسئولیتهای اجتماعی وزارت تعاون تامین می‌شود.

بر اساس طرح ملی «یسنا» که به نظر می رسد در راستای جوانی جمعیت در نظر گرفته شده فعلا فاز نخست آن 6ماهه و با در نظر گرفتن یارانه 4میلیون تومانی برای مادران باردار و شیرده در حال اجرا است. جزئیات ادامه این طرح هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: 

تغییر دهک‌بندی خانوارها در آینده نزدیک ؛ چه کسانی از فهرست یارانه‌بگیران حذف می‌شوند؟

نظر شما درباره‌ی یارانه 4 میلیونی مادران باردار و شیرده چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید

source

توسط