به گزارش “ورزش سه”، در دیدار بزرگ دربی ریاض میان الهلال و النصر، آبی پوشان پایتخت‌نشین موفق شدند در شب درخشش الکساندر میتروویچ، با سه گل از سد رقیب سنتی عبور کنند و صدرنشینی خود در رقابت‌های لیگ حرفه‌ای عربستان را تثبیت کنند.

نخستین موقعیت جدی بازی را الکساندر میتروویچ از دست داد. پاس در عمق و دیدنی مالکوم به مهاجم صربستانی رسید و او وارد محوطه جریمه شد و با یک سر توپ دیدنی، مدافع روبروش را کنار زد و ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه و روی اشتباه اوتاویو در مرکز میدان، توپ در سمت راست به مالکوم رسید و پاس او به سالم الدوسری رسید و در شرایطی که مرد سال آسیا فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت، ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. دقایقی بعد النصر فرصت خوبی داشت که ضربه تالیسکا از کنار دروازه به بیرون رفت.

روی اشتباه عجیب نواف العقیدی سنگربان النصر، توپ مقابل دروازه خالی به میشائیل دلگادو رسید ولی ضربه بسیار بد او کم جان بود و العقیدی به موقع خودش را به دروازه برگرداند و توپ را روی خط مهار کرد. در دقیقه 22 النصر حرکتی را از سمت چپ آغاز کرد که پاس مانه به رونالدو رسید ولی شوت کاپیتان النصر را یاسین بونو مهار کرد.

در ادامه اتفاق چندان مهمی به روی دروازه‌ها رخ نداد تا بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد. تالیسکا می‌توانست در دقایق ابتدایی نیمه دوم

در دقیقه 64 بالاخره قفل دروازه‌ها باز شد. روی ارسال دیدنی سعود عبدالحمید از سمت راست به روی دروازه، پشت نقطه پنالتی توپ به سرگئی میلینکوویچ ساویچ رسید و این بازیکن با یک ضربه سر تماشایی توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند.

1961106

رونالدو در دقیقه 73 موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند، ولی این گل رد شد. ارسال دیدنی سادیو مانه از سمت راست به روی دروازه با شلیک روی پا و تماشایی کریستیانو وارد دروازه شد اما به دلیل حضور میلی متری فوق ستاره پرتغالی در آفساید، این گل رد شد.

توفان الکساندر میتروویچ در دقایق پایانی بازی آغاز شد. او در دقیقه 89 گل دوم تیمش را به ثمر رساند. ارسال کرنر سالم الدوسری در تیر اول به مهاجم صربستانی رسید و او بالاتر از رونالدو توانست با یک ضربه سر، دروازه العقیدی را باز کند.

1961107

مهاجم آماده الهلال در دقیقه 2+90 اختلاف را به عدد سه رساند. روی یک ضدحمله سریع، ساویچ توپ را برای میتروویچ فرستاد و این بازیکن نیز پس از یک سر توپ دیدنی، آیمریک لاپورته را از جریان بازی خارجی کرد و با یک ضربه بغل پا، توپ را وارد دروازه کرد تا بازی سه بر صفر شود.

1961111

میتروویچ می‌توانست دقایقی بعد هت‌تریک کند. ضربه قیچی برگردان و تماشایی او با اختلاف بسیار کمی، از کنار دروازه به بیرون رفت. لحظاتی بعد، النصر روی ارسال رونالدو و ضربه سر ایمن یحیی به گل رسید ولی به دلیل حضور فوق ستاره پرتغالی در آفساید، این گل رد شد.

1961113

در نهایت نیز الهلال با نتیجه سه بر صفر از سد النصر گذشت و اختلاف خود در صدر جدول را با رقیب سنتی به عدد 7 رساند تا صدرنشین مقتدر لیگ لقب بگیرد.

1961112

source

توسط