Wp Header Logo 9.png

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سمند سورن پلاس با موتور XU7P وارد بازار شد/ رونمایی ایران خودرو از جایگزین پژو پارس


سمند سورن پلاس با پیشرانه EF7 طی سال‌های گذشته به عنوان فیس‌لیفت سورن از سوی ایران خودرو معرفی شده بود. اخیراً این شرکت تصمیم به عرضه سورن پلاس با موتور XU7P گرفته است.به گزارش تجارت‌نیوز، سمند سورن به عنوان فیس‌لیفت و نسخه آپشنال سمند، اواخر دهه 80 شمسی وارد بازار شد. این خودرو در ابتدا با هر دو پیشرانه XU7 و EF7 تولید می‌شد؛ اما پس از چند سال، عرضه آن با پیشرانه XU7 متوقف شد. حال گویا شرکت ایران خودرو قصد دارد با عرضه سورن پلاس در تیپ‌ها و پیشرانه‌های مختلف، سبد محصولات تولیدی خود را تنوع ببخشد.

قیمت سورن پلاس با موتور XU7P در کارخانه و بازار

بخشنامه فروش و تبدیل این خودرو طی هفته‌های گذشته از سوی شرکت سازنده منتشر شد که بر اساس آن، قیمت مصوب کارخانه سمند سورن پلاس با پیشرانه جدید، 459 میلیون و 118 هزار تومان تعیین شد. گویا بخشی از این خودروها اخیراً وارد بازار شده و کشف قیمت آن‌ها صورت گرفته است. قیمت سورن پلاس با پیشرانه XU7P در بازار فعلی 580 میلیون تومان الی 590 میلیون تومان اعلام می‌شود که حدود 40 میلیون تومان پایین‌تر از نسخه ارتقاء یافته با پیشرانه EF7 قرار می‌گیرد.

معرفی اجمالی

سورن پلاس با پیشرانه XU7P از لحاظ مشخصات فنی دقیقاً مشابه پژوپارس با همین پیشرانه است. بنابراین از همان حجم 1.8 لیتری بهره می‌برد که 8 سوپاپ بوده و می‌تواند حداکثر 98 اسب‌بخار قدرت و 146 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. این پیشرانه از لحاظ حداکثر قدرت و گشتاور تولیدی در رده پایین‌تری نسبت به پیشرانه EF7 قرار می‌گیرد، اما در عوض سوخت کمتری نیز مصرف می‌کند.

پیشرانه XU7P

در حال حاضر ایران خودرو سورن پلاس با موتور XU7P را با کد کلاس 58402 به تولید می‌رساند و آپشن‌ها و امکانات رفاهی این خودرو در ادامه بررسی می‌شود.

در زمینه طراحی بدنه، سمند سورن پلاس با تغییراتی نسبت به مدل پایه خود متمایز می‌شود. این تغییرات شامل تغییراتی در جلوپنجره، چراغ‌های جلو و عقب با ظاهری مدرن‌تر و افزودن برخی جزئیات زیبایی‌شناختی به بدنه خودرو است. همچنین، در بخش داخلی کابین، تغییراتی در طراحی داشبورد و صندلی‌ها اعمال شده است تا راحتی و زیبایی بیشتری را برای سرنشینان فراهم کند.

در بخش تجهیزات و امکانات رفاهی، سورن پلاس با موتور XU7P دارای کنترل کشش و پایداری، سنسور فشار باد تایرها، سنسور و دوربین دنده عقب، سیستم مالتی مدیا و کیسه‌هوای راننده و سرنشین جلو است.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

source

ecokhabari

توسط ecokhabari