Wp Header Logo 185.png

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

با پول تارا چه خودروهایی در ویتنام می‌توان خرید؟/ تارا اتومات گران‌تر از هیوندای اکسنت 2024! + اینفوگرافیک


بازار خودرو ایران به واسطه تحریم خارجی و انحصار داخلی، طی سال‌های اخیر به قدری آشفته شده که خودروهای نه‌چندان با کیفیت داخلی، هم‌قیمت محصولات با کیفیت جهانی شده‌اند. به‌عنوان مثال اکنون تارا اتومات در ایران گران‌تر از هیوندای اکسنت 2024 در ویتنام است.به گزارش تجارت‌نیوز، صنعت خودروی ایران از یک‌سو تحت تأثیر تحریم‌های خارجی و از سوی دیگر به دلیل انحصار صورت‌گرفته از سوی خودروسازان، بحران‌های بسیاری را تجربه می‌کند. همین عوامل باعث شد تا قیمت خودرو خصوصاً در محصولات وارداتی علاوه‌بر رشدی که به دلیل افزایش نرخ دلار صورت می‌گیرد، شاهد رشد بیشتری هم باشد.

البته گزارش فعلی مربوط به یکی از خودروهای ایرانی است که اخیراً به دلیل جهش 3000 تومانی نرخ دلار از مرز یک میلیارد تومان عبور کرد و به گران‌ترین خودروی تولید داخل مبدل شد.

تارا اتوماتیک V4 گران‌تر از هیوندای اکسنت در ویتنام!

به دلیل اینکه قیمت خودرو در بازار کشورهای حوزه خلیج فارس مدام با قیمت‌های داخلی مقایسه شد، بد نیست که بازار کشورهایی همچون آسیای شرقی بررسی شود. بازار خودروی ویتنام در سال ۲۰۲۲ رکورد فروش حدود ۵۱۰ هزار دستگاه را داشت که فراتر از بازار بزرگ خودرو در جنوب شرق آسیا است.

ادیت-تارا

طبق جدول فوق، نرخ روز دلار 54 هزار تومان و قیمت تارا اتوماتیک V4 حدود یک میلیارد و 80 میلیون تومان در نظر گرفته شده که ممکن است در روزهای آینده تغییراتی داشته باشد. نرخ این خودرو 20 هزار دلار خواهد بود که با تبدیل به دونگ (واحد پول ویتنام)، به رقم 491 میلیون دونگ خواهیم رسید.

هیوندای گرند i10 با مدل 2024 یکی از ارزان‌ترین خودروهای کامپکت شهری در بازار ویتنام به شمار می‌رود که با 404 میلیون دونگ (16 هزار و 450 دلار) قابل خریداری است. همچنین مزدا 2 مدل 2024 با گیربکس اتوماتیک هم در رده دوم و به نرخ 412 میلیون دونگ (16 هزار و 780 دلار) قرار می‌گیرد.

هیوندای اکسنت 2024 به عنوان یکی از خودروهای اقتصادی در بازار جهانی شناخته می‌شود که با توجه به آگهی‌های خرید و فروش خودرو ویتنام می‌توان با قیمت 467 میلیون دونگ (19 هزار دلار) آن را خریداری کرد.

اما گران‌ترین خودرو در محدوده قیمتی تارا اتوماتیک V4، سدان کیا K3 کره‌ایست که می‌توان در بازار ویتنام با 499 میلیون دونگ (20 هزار و 325 دلار) آن را خریداری کرد. نکته جالب اینکه نسخه گران‌تر این خودرو یعنی کیا K5 اخیراً در ایران به نرخ دو میلیارد و 467 میلیون تومان (45 هزار و 685 دلار) قیمت‌گذاری شد که با ورود به بازار، قطعاً قیمت‌های بالاتری را به خود خواهد دید.

برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر صفحه اخبار خودرو را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.


source

ecokhabari

توسط ecokhabari