Wp Header Logo 270.png

بنزین گران می شود؟/ کوچکی‌نژاد: دولت کمی ساکت باشد


یک نماینده مجلس در پاسخ به انتقادات از مجلس شورای اسلامی، گفت: شاید ماشین حسابشان خوب کار نمی‌کند و اگر نه از الان که نمی‌شود گفت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به بودجه دولت اضافه شده آن هم در حالی‌که ما در هنوز جمع‌بندی نکرده‌ایم، هنوز به حقوق‌ها نرسیده‌ایم، اصلاً چنین چیزی نیست.به گزارش تجارت‌نیوز، جبار کوچکی‌نژاد درباره انتقادات دولت به مجلس شورای اسلامی در خصوص اضافه کردن ۳۰۰ هزار میلیارد به هزینه‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: بحث بودجه هنوز جمع‌بندی نشده است اولاً تبصره‌ها باقی مانده است، ثانیاً جداول هم تقریباً اسفند ماه می‌آیند؛چرا دولتمردان عجله می‌کنند؟ هنوز تبصره‌ها تمام نشده‌اند این رقم‌ها را از کجا می‌آورند؟

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ ادامه داد: شاید ماشین حسابشان خوب کار نمی‌کند و اگر نه از الان که نمی‌شود گفت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان به بودجه دولت اضافه شده آن هم در حالیکه ما در هنوز جمع‌بندی نکرده‌ایم، هنوز به حقوق‌ها نرسیده‌ایم، اصلاً چنین چیزی نیست! دولت سعی کند قدری ساکت باشد آرام بگیرد و یک مقدار صبر کند تا ما جلو برویم در نهایت، بیایند قضاوت کنند که چیزی اضافه کرده‌ایم یا آن جاهایی که باید شفاف‌سازی می‌کردیم، این کار را انجام داده‌ایم و بودجه را شفاف کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: مثلاً در حوزه نفت ما گفتیم همه منابعی که دولت می‌آورد غیر از حمل و نقل و بنزین داخل پمپ بنزین‌ها، پول اضافه را باید از خزانه بگیرد، در قدیم برای خودشان می‌گرفتند و جابجا می‌کردند و این چندین هزار میلیارد تومان افزایش منابع برای دولت دارد. یا در خصوص ارزش افزوده که یک درصدش ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان آورده بود معلوم است که منابع پنهانی داریم و باید جمع‌بندی کنیم بعد می‌توانیم به دولت بگوییم افزایش داده‌ایم یا خیر، در جهت هماهنگی با دولت حرکت کرده‌ایم.

کوچکی نژاد درباره این‌که‌ مجلس حقوق کارکنان را از ۱۸درصدی که دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ آورده بود به ۲۰ درصد افزایش داده است و دولت معتقد است این کار بار مالی دارد و این نگرانی وجود دارد که سال آینده برای جبران این بار مالی قیمت بنزین افزایش پیدا کند، عنوان کرد: ما وقتی چیزی را مصوب می‌کنیم درآمدهایش را واقعی می‌بینیم، نیازی به این نیست که دولت بیاید قیمت بنزین را افزایش دهد تا بعضی مصوبات مجلس را تحت پوشش قرار دهد.

وی تاکید کرد: مجلس به شدت با افزایش قیمت بنزین مخالف است و نمی‌گذارد دولت آن را افزایش دهد.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره این‌که گمانه‌زنی‌های درباره ۳ نرخی شدن بنزین مطرح شده است، گفت: چنین چیزی حقیقت ندارد.

منبع :


ایلنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari