Wp Header Logo 312.png

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

صنعت توریسم مکه به سوی تحول/ سرمایه‌گذاری 666.6 میلیون دلاری عربستان  در پروژه مَسار


عربستان برای تحول صنعت توریسم مکه 666.6 میلیون دلار در پروژه جاه‌طلبانه مَسار (Masar) سرمایه‌گذاری کرده است. اداره کل اوقاف و دانشگاه ام‌القری نیز با این پروژه‌ همسو با اهداف چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی همکاری می‌کنند.به گزارش تجارت‌نیوز، چشم‌انداز توریسم مکه در حال آماده شدن برای تحولی قابل توجه است. توسعه‌دهندگان محلی، 2.5 میلیارد ریال عربستان (666.6 میلیون دلار) برای پروژه جاه‌طلبانه مَسار (Masar) سرمایه‌گذاری کرده‌اند. به گزارش اکونومی‌میدل‌ایست، همکاری بین دانشگاه ام‌القری برای توسعه و ساخت‌وساز و اداره کل اوقاف پادشاهی عربستان (GAA) با تمرکز بر زیرساخت‌های گردشگری مذهبی، بخش توریسم شهر را بازتعریف خواهد کرد.

گسترش مسار

این توافق‌نامه که در کنفرانس و نمایشگاه خدمات حج و عمره 2024 امضا شد، طرح‌هایی برای پروژه توریسمی متمایز در مکه ترسیم می‌کند. هدف این همکاری گشایش بیش از 1000 اتاق هتل و سوئیت جدید به استان و افزایش امکانات اقامتی آن است. سعود بن عبدالمحسن آل سعود، معاون فرماندار مکه، ریاست مراسم امضای قرارداد را بر عهده داشت و بر اهمیت این مشارکت تأکید کرد. علاوه بر این، یاسر ابوعتیق، مدیرعامل توسعه و ساخت‌وساز ام‌القری؛ و عماد الخراشی، فرماندار GAA، شرکت‌کنندگان از جمله چهره‌های شاخصی مانند توفیق الربیعه، وزیر حج و عمره عربستان را رهبری کردند.

توسعه اقتصادی و اجتماعی

فراتر از گسترش گزینه‌های اسکان، این همکاری بازده قابل توجهی از دارایی‌های موقوفه به همراه خواهد داشت. این پروژه اهداف گسترده‌تری مانند توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه را همراهی می‌کند. علاوه بر این، بر غنی‌سازی تجربه مهمانان در مسار تمرکز دارد. پروژه مسار همچنین از اهداف چشم‌انداز عربستان سعودی 2030 پشتیبانی می‌کند و به دنبال کمک به اهداف تنوع اقتصادی عربستان، بهبود کیفیت زندگی در مکه و حمایت از بخش توریسم است.

چشم‌انداز شهری توسعه

مسار بیش از یک پروژه عادی توریسم در مکه است. این پروژه، مظهر چشم‌انداز شهری از توسعه و سرمایه‌گذاری است که استانداردهای بالایی در صنعت ایجاد می‌کند و همچنین با موفقیت شرکای خوبی را در سرمایه‌گذاری‌های سازمانی جذب می‌کند. از این رو، این با استراتژی پادشاهی سعودی برای تنوع بخشیدن به بخش توریسم و حمایت از برنامه‌های توسعه اقتصادی ملی مطابقت دارد.

اعلامیه ام‌القری در سپتامبر 2023 از توافقنامه‌ای با Scope Properties برای ساخت برج‌های مسکونی در مکه خبر داد. این پروژه 900 میلیون ریالی عربستان که با هماهنگی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و صندوق‌های دولتی توسعه یافته است، تعهد به رشد شهری مکه را بیش از پیش تقویت می‌کند.

از آنجایی که مکه جایگاه خود را برای عصر جدیدی در توریسم تنظیم می‌کند، تلاش‌های مشترک بین ام‌القری و GAA نقطه عطف مهمی است. سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد ریالی عربستان در بخش توریسم نه تنها نیاز فوری به اقامتگاه‌های پیشرفته را برطرف می‌کند، بلکه پایه‌ای برای توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی مکه می‌گذارد که با اهداف چشم‌انداز 2030 عربستان سعودی همسو می‌شود.


source

ecokhabari

توسط ecokhabari