Wp Header Logo 28.png

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش نگرانی‌های امنیتی در حوزه رمز ارزها


نگرانی‌های امنیتی و توسعه خدمات اطلاعات بازار در حوزه رمز ارزها افزایش پیدا کرده است.به گزارش تجارت‌نیوز، اکوسیستم وب۳ در ژانویه ۲۰۲۴ شاهد از دست رفتن ۱۲۷ میلیون دلار به دست هکرها و کلاهبرداران بود. این رقم نشان‌دهنده افزایش قابل توجه نقض‌های امنیتی در فضای رمز ارزی است. بر اساس گزارش ارائه‌شده توسط پلتفرم بزرگ اشکال‌یابی و خدمات امنیتی  Immunefi، زیان مذکور نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ شش برابر افزایش داشته و در مجموع ۱۹ حادثه خاص ثبت شده است.

افزایش حوادث هک در وب۳

گزارش منتشر شده تأکید دارد، هک‌ها همچنان علت اصلی زیان‌ها در دامنه بازار رمز ارزها بوده‌اند و ۹۶.۸ درصد از کل زیان‌های این ماه را تشکیل می‌دهند، در حالی که کلاهبرداری‌ها ۳.۲ درصد را شامل می‌شوند. به طور خاص، 122 میلیون و ۷۰۹ هزار و ۸۰۰ دلار در ۱۴ حادثه به دلیل هک‌ها و چهار میلیون و 72 هزار و ۸۱۷ دلار در پنج حادثه به دلیل کلاهبرداری از دست رفته است.

بخش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و مالی متمرکز (CeFi) اصلی‌ترین هدف حملات بوده‌اند و زنجیره‌های اتریوم و BNB Chain بیشترین آسیب را دیده‌اند.

نقش Immunefi در مقابله با چالش‌های امنیتی

در میان این نگرانی‌های امنیتی، Immunefi همچنان نقش مهمی در ارائه جوایز برای شناسایی نقص‌های امنیتی ایفا می‌کند.

این پلتفرم بیش از ۱۵۷ میلیون دلار جایزه برای یافتن اشکالات امنیتی ارائه داده و بیش از ۹۰ میلیون دلار جایزه پرداخت کرده است. این اقدام به حفاظت از ۲۵ میلیارد دلار دارایی کاربران کمک کرده است.

گسترش Messari در اروپا

در تحول دیگری در بازار رمز ارز، شرکت اطلاعات بازار Messari اعلام کرده که با تأسیس نهاد جدید خود در دوبلین، به طور راهبردی به اروپا گسترش یافته است. این اقدام به Messari امکان می‌دهد تا ابزارها و پشتیبانی‌های لازم را برای کسب‌وکارها، تیم‌های انطباق، سازندگان و سرمایه‌گذاران مستقر در اروپا برای ارتباط راحت‌تر با اقتصاد دارایی‌های دیجیتال فراهم کند.

رایان سلکیس، بنیانگذار و مدیرعامل  Messari، در مورد این اقدام جدید گفت: ما هیجان‌زده هستیم که با گسترش حضور خود در اروپا بر موفقیت شرکتمان بسازیم. این گسترش تحت تأثیر قابل توجه منطقه در شکل‌دهی به صنعت ما است.


source

ecokhabari

توسط ecokhabari