Wp Header Logo 161.png

به گزارش پرشین خودرو، سعید علیزاده، با اعلام این خبر اظهار داشت: در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال مهار تورم و رشد تولید و در راستای راهبردهای ابلاغی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، شرکت ایران کاوه برای نخستین‌بار در صنعت خودروسازی کشور توانست با اتکا به توان و تخصص کارکنان خود، موفق به تولید تریلر حمل خودرو سواری یا خودروبر (دبل دک) شود.

وی افزود: در حال حاضر قرارداد ساخت بیش از ۱۵۰ دستگاه خودروبر (دبل دک) توسط ایران کاوه با شرکت‌های داخلی منعقد شده است که با احتساب صرفه‌جویی ارزی ۲۰ هزار دلاری به ‌ازای هر دستگاه، از خروج بیش از ۳ میلیون دلار از کشور جلوگیری خواهد شد.

علیزاده بیان کرد: شرکت ایران کاوه سایپا با شکست چندین باره رکورد تولید اتاق بار وانت زامیاد، توانسته است سهم حدود ۴۰ درصدی از ظرفیت تولید این محصول را در این شرکت برعهده بگیرد. در حال حاضر تولید و مونتاژ شاسی خودرو نیسان زامیاد به‌صورت یکپارچه و ۱۰۰ درصد در شرکت ایران کاوه سایپا انجام می شود و در آینده ای نزدیک با تأمین ادوات و تجهیزات، تولید تمامی قطعات شاسی نیز به‌ طور کامل در این شرکت نهایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت زامیاد افزود: دبل دک‌های ساخته شده در گروه سایپا، توانایی حمل ۸ دستگاه خودروی SUV و نیز حمل خودروهای ترکیبی خودروسازهای کشور را دارا است که با ورود هر ۱۵۰ دستگاه تریلر حمل خودرو به ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور، سالانه تعداد ۱۵۵ هزار و ۶۰۰ خودرو در سطح کشور به طور همزمان جابجا خواهد شد.

شرکت ایران کاوه یکی از معتبرترین شرکت‌های طراحی و تولید خودروهای کاربری سبک، نیمه سنگین و تجاری کشور است که به عنوان زیرمجموعه شرکت زامیاد فعالیت می‌کند.

source

توسط

admin