Wp Header Logo 272.png

بیش از ۳ تن طلا در قالب گواهی سپردهٔ طلا فروخته شد


وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: تاکنون بیش از سه تن معادل گواهی سپرده طلا خریداری شده و در انبارهای تحت نظارت برای اطمینان مردم در حال خرید و فروش است و رفتار خریداران نیز نشان می‌دهد که کسی دنبال نگهداری فیزیکی طلا نیست.وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: تاکنون بیش از سه تن معادل گواهی سپرده طلا خریداری شده و در انبارهای تحت نظارت برای اطمینان مردم در حال خرید و فروش است و رفتار خریداران نیز نشان می‌دهد که کسی دنبال نگهداری فیزیکی طلا نیست.

خاندوزی اضافه کرد: این اقدام درباره نفت هم انجام شد؛ اما به علت برخی تنگناهای خارجی مسیر آن هم‌اکنون هموار نیست.

وی ادامه داد: تسهیل ورود ارز و کالا یکی از اولویت‌های جدی وزارت امور اقتصادی و دارایی است و ورود هر نوع ارز و طلا و فلزات گران‌بها نه نیاز به ثبت سفارش دارد و نه مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده و هیچ‌کدام از عوارض دیگر شده اما شرط مهم آن اظهار است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: برای کشوری که در چنبره مسیرهای تحریمی تجارت پرهزینه‌ای دارد، نباید تحریم داخلی وجود داشته باشد و همه مسؤولان باید کمک کنند تا در این زمینه سد داخلی وجود نداشته باشد.

خاندوزی با بیان اینکه نیروگاه‌های خورشیدی یکی از ظرفیت‌های بسیار خوبی است که می‌تواند در استان سمنان مورد توجه قرار گیرد، گفت: سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی کشور باید معرفی ظرفیت‌های این استان را در حوزه انرژی‌های خورشیدی به سرمایه‌گذاران خارجی در اولویت قرار دهد.

 

منبع: فارس

 


source

ecokhabari

توسط ecokhabari