Wp Header Logo 302.png

جزئیات ورود تاکسی های برقی به تهران/ تاکسی ها چه رنگی هستند؟


سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص ورود ۲۵ هزار تاکسی برقی به پایتخت، گفت: این تاکسی‌ها را شهرداری وارد می‌کند و ۲۵۰۰ تاکسی هم ویژه فرودگاه خواهیم داشت.به گزارش تجارت‌نیوز، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص ورود تاکسی‌های برقی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: نیمی از تاکسی‌های فعلی تهران فرسوده هستند.

شادی مالکی، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران در خصوص ورود ۲۵ هزار تاکسی برقی به پایتخت، گفت: این تاکسی ها را شهرداری وارد می‌کند و ۲۵۰۰ تاکسی هم ویژه فرودگاه خواهیم داشت.

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه دولت هم بخشی از خودروهای برقی را وارد می‌کند، گفت: تعدادی از این خودورهای برقی برای تهران است.

وی درباره نحوه واگذاری تاکسی‌ها برقی، گفت: در خصوص تاکسی های که دولت وارد می کنند به توافق خودورساز و تاکسیران باز می گردد اما در شهرداری ما شرکتی را تاسیس و تاکسیران در آن سهام دار می‌شود.‌ در حال سازوکار ایجاد این شرکت هستیم و مشکلی هم وجود ندارد.

تامین برق تاکسی‌های برقی توسط وزارت نیرو

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران به تامین برق تاکسی ها اشاره کرد و گفت: وزارت نیرو قرار است برق را تامین کند و در این زمینه جلساتی برگزار شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که مدل تاکسی‌ها وارداتی چیست، گفت: مدل های مختلف دارد و در حال بررسی هستیم البته باید تمام این خودروها مجوز استاندارد را دریافت کرده و بعد پلاک تاکسی شوند.

مالکی به موضوع رنگ تاکسی‌های برقی اشاره کرد و گفت: هنوز آبی فیروزه‌ای را به ما ابلاغ نکرده‌اند.

به گفته مالکی، خودروی برقی می‌توانند تا حدودی در کاهش آلودگی هوا موثر باشد اما باید سایر آیتم های آلودگی هم مرتفع شود.

منبع :


فارس


source

ecokhabari

توسط ecokhabari