Wp Header Logo 331.png

به گزارش پرشین خودرو، عباس علی آبادی، با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه تولید خودرو با سوخت های متنوع بهترین راهکار در شرایط فعلی است، در خصوص ورود خودروهای برقی به بازار اظهار داشت: به هزار و یک دلیل بهترین راهکار برای توسعه صنعت و پیشرفت، برقی سازی است. در شعار نفت تا چرخ، هدر رفت انرژی بسیاری وجود دارد در حالی که این هدر رفت در صنعت برقی سازی حمل و نقل در ۴۰۰ کیلو وات، یک درصد است و در تبدیل انرژی نیز تنها پنج درصد تلفات داریم.

وی با بیان این‌که ما ناگزیر به حرکت به سمت انرژی های دیگر هستیم، بیان کرد: مگر می‌شود برای تمامی ۸۵ میلیون نفر جمعیت کشور فقط از سوخت فسیلی استفاده کرد؟ بنزین در حال تبدیل شدن به یک بن بست مطلق است و تامین منابع آن برای خودرو امکان پذیر نیست. تولید خودرو با سوخت های متنوع بهترین راهکار در شرایط فعلی است و در آینده امکان دارد راه حل بهتری وجود داشته باشد.

وزیر وزارت صمت افزود: خودروهای برقی به مراتب از خودروهای احتراقی بهتر هستند، خودروهای برقی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش تنها ۱۱ کیلو وات ساعت انرژی برقی مصرف می‌کنند که هزینه آن حدود ۶۰ سنت است، اما در خودروی بنزینی همین پیمایش حدود چهار تا پنج دلار هزینه‌بر خواهد بود؛ بنابراین باید از برقی سازی حمایت شود و با ایجاد زیرساخت‌ها، موانع توسعه حمل و نقل برقی را از بین برد.

به گفته علی آبادی، دوره‌های فناوری کوتاه و ۲۰ ساله است و باید خود را به علم روز رسانده و با آن همراه شویم، هر تلاشی که در فناوری انجام می شود، گامی برای فناوری بعدی است، فارغ از این‌که تجاری شود یا نشود.

source

توسط

admin