Wp Header Logo 413.png

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

وزارت بهداشت به‌جای بهانه‌گیری ظرفیت پذیرش پزشکی را افزایش دهد


وزارت بهداشت ذهنیت متقاضیان رشته‌های پزشکی را مخدوش نکند و به‌جای بهانه‌گیری قانون افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی را اجرا کند.به گزارش تجارت‌نیوز، حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی درباره اقدامات وزارت بهداشت برای به تعویق انداختن قانون افزایش ظرفیت پزشکی گفت: وزارت بهداشت نمی‌تواند قانون را به تعویق بیندازد.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز که قانون افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پزشکی را در کشور داریم باید بر اساس این قانون در کشور عمل شود و وزارت بهداشت به جای این بهانه‌گیری‌ها باید با وجود تمام مشکلات این قانون را اجرا کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به بیان توضیحاتی درباره اقدامات وزارت بهداشت برای به تعویق انداختن قانون افزایش ظرفیت پزشکی پرداخت و اعلام کرد که این اقدامات خلاف قانون است. 

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: برخی مواقع ممکن است برخی بگویند که قانون عوض شده و باید قانون جدید اجرایی شود، ولی در حال حاضر قانون جدیدی هم اجرایی و مصوب نشده که این قانون افزایش ظرفیت ۲۰ درصدی اجرایی شود، پس در نتیجه دانشگاه‌های علوم پزشکی باید به این قانون تمکین و آن را اجرایی کنند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: وزارت بهداشت با این مصاحبه‌ها و اظهارات مغایر قانون ذهنیت متقاضیان رشته‌های پزشکی را مخدوش نکند، زیرا آن‌ها در حال آماده کردن خودشان برای کنکور بعدی هستند.

پژمانفر در پایان تاکید کرد که این اظهارات وزارت بهداشت خلاف قانون است و به هیچ وجه قابلیت اجرایی ندارد.

 

منبع :


فارس


source

ecokhabari

توسط ecokhabari