Wp Header Logo 578.png

تردد کشتی های شرکت یونانی دیانا از کانال سوئز متوقف شد


شرکت کشتیرانی یونانی دیانا به علت ریسک عبور و مرور در دریای سرخ برای کشتی‌های تجاری، عبور و مرور کشتی‌هایش از کانال سوئز را متوقف کرد.به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که به علت ریسک عبور و مرور در دریای سرخ برای کشتی‌های تجاری، تردد کشتی‌های این شرکت از این دریا و کانال سوئز به حالت تعلیق در می‌آید.

بنا بر گزارش رویترز، مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا تصریح کرده است که سرمایه‌گذاران این شرکت باید منتظر سود کمتر باشند.

وی در بیانیه خود عنوان کرده است که پیش از بحران در دریای سرخ، حدود ۱۲ درصد محموله‌های جهانی از کانال سوئز به سوی مقصد می‌رفتند، اما به علت خطرات فعلی کشتی‌ها ناچار به جایگزین کردن مسیرهای طولانی‌تر شده‌اند که موجب افزایش هزینه‌ها هم شده است.

کاهش ۴۰ درصدی ترانزیت از کانال سوئز 

مدیر شرکت کشتیرانی یونانی دیانا خاطرنشان کرده است: ترانزیت از کانال سوئز حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است و و روز به روز نیز شرکت‌های کشتیرانی که حرکت از مسیر دریای سرخ را متوقف می‌کنند، افزایش می‌یابد.

ارتش یمن در پی تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به مردم غزه و تشدید محاصره این باریکه، کشتی‌هایی را که مقصدشان این رژیم است، هدف قرار می‌دهد.

منبع :


ايسنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari