Wp Header Logo 659.png

درخواست عضو مجلس خبرگان از روحانی: به مردم بگویید چرا ردصلاحیت شدید


آیت الله محمود محمدی عراقی، عضو مجلس خبرگان رهبری از حسن روحانی خواست علت ردصلاحیتش را به مردم بگوید.به گزارش تجارت‌نیوز، او درباره علت ردصلاحیت حسن روحانی اظهار داشت: من اطلاع دقیقی از این مسئله ندارم و نمی‌توانم داوری کنم، ولی از رد صلاحیت هیچ کس خوشحال نمی‌شوم، چه مجلس خبرگان و چه مجلس شورای اسلامی. دلمان می‌خواهد هرکس وارد این میدان می‌شود صلاحیت داشته باشد و تایید شود البته باید نظامی باشد که موارد مورد نیاز برای این جایگاه‌ها را بررسی کند. در همه جای دنیا هم نوعی تایید صلاحیت وجود دارد.

 وی گفت: به هیچ وجه چیزی که بیگانگان مطرح می‌کنند و شبهه رهبری ایشان (روحانی)، دور از شان فقهای شورای نگهبان است. من این آقایان (فقهای شورای نگهبان) را می‌شناسم و مهمترین خصیصه آن‌ها تقوا است و اینکه خدای نکرده غرض و مرضی ندارند، اما ممکن است اشتباه کنند چرا که معصوم نیستند. ۶ تن از فقها در این موارد رای گیری می‌کنند و همیشه هم نظرشان یکی نیست. درباره ایشان هم حدس می‌زنم برخی نظراتی داشتند. ایشان سوابق اجرایی و سیاسی متعددی در کشور داشتند، رییس جمهور بودند به نظر شکایت‌ها و‌پرونده‌هایی در قوه قصاییه داشتند که البته منجر به محکومیت نشده است. شورای نگهبان درباره تایید صلاحیت‌ها می‌گوید نمی‌تواند دلایل این مسئله را اعلام کند، اما به خود افراد اعلام می‌کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: من فکر می‌کنم این حق مردم است که از این مسئله اطلاع داشته باشند لذا اگر دلایل به ایشان گفته شده می‌توانند آن‌ها را به مردم اطلاع دهند. قانون می‌گوید حتی اگر خود افراد رضایت داشته باشند شورای نگهبان نمی‌تواند دلایل را اعلام کند و تنها خود فرد می‌تواند دلایل رد صلاحیش را اعلام کنند. البته این مسئله به ایشان محدود نبود برخی از اساتید حوزه علمیه قم را هم من می‌شناختم که تایید نشدند و فقط ایشان نبودند.

 

منبع :


تسنیم


source

ecokhabari

توسط ecokhabari