Wp Header Logo 7.png

علی‌ طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفت‌وگو با «تجارت‌نیوز»:


لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی قیمت دلار پس از انتخابات مجلس، به معمای طرفداران سرمایه‌گذاری در بازار ارز تبدیل شده است. علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی معتقد است که الگوی قیمت دلار پس از انتخابات، صعودی است.


به گزارش تجارت‌نیوز، دلار در حالی روز دوشنبه به سقف قیمتی ۲۳ روز اخیر رسید که سیگنال سیاسی خاصی به بازار ورود نکرد و حتی سرما و برودت هوا برخی از معامله‌گران خرد را از حضور فیزیکی در بازار ارز منصرف کرد؛ اما با این وجود، فشار تقاضا به بازار ارز آرایش افزایشی داد.

روند صعودی دلار قابل پیش‌بینی بود

با وجود اینکه سیاست‌گذار از ابتدای سال با ابرازهای متعددی سعی در مهار قیمت دلار و ثبات‌ بخشیدن به بازارهای مالی داشت، اما کارشناسان اقتصادی با تکیه بر مولفه‌های اقتصادی همواره بر فشرده شدن فنر اسکناس آمریکایی توسط بانک مرکزی تاکید داشتند. آنها نسبت به رها شدن این فنر در روزهای پایانی سال هشدار داده بودند.

در همین راستا علی طباطبایی که پیش‌ از این نیز بارها به نقش تورم در بازار ارز تاکید کرده بوده به تجارت‌نیوز در خصوص روند افزایشی قیمت دلار گفت: «با توجه به مولفه‌های اقتصادی و موضوع تورم و افزایش تقاضا برای واردات در ماه‌های پایانی سال، روند صعودی قیمت دلار قابل پیش‌بینی بود.»

وی در خصوص روند قیمت دلار تا پایان سال گفت: «به نظر می‌رسد محدوده قیمتی فعلی با تلرانس دو تا سه هزار تومانی برای این اسکناس پایدار باشد. باید در نظر داشت بهترین اتفاقاتی که می‌توانست موج صعودی دلار را موقتا سرکوب کند تا کنون رخ داده است. بنابراین خبرهای جدید نمی‌تواند مُسکن قوی برای ریزش قیمت این اسکناس باشد.»

source

ecokhabari

توسط ecokhabari