Wp Header Logo 21.png

سخنگوی شورای نگهبان مدعی شد: مشارکت انتخابات امسال از مجلس یازدهم بیشتر بود


به گفته سخنگوی شورای نگهبان مشارکت در انتخابات امسال بیشتر از انتخابات مجلس یازدهم بوده است.به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبق شواهد میدانی به دست آمده از ناظرین درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. آمار نهایی و تکمیلی پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

هادی طحان‌نظیف، سخنگوی شورای نگهبان با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، در جمع خبرنگاران گفت: از ماه‌ها قبل عوامل اجرایی کشور دستگاه‌های انتظامی، شورای نگهبان برنامه ریزی متعددی داشتند و با آغاز فرایند انتخابات و رای گیری شاهد حضور مردم پای صندوق رای بودیم.

وی تاکید کرد: از ابتدای صبح تا به الان که در خدمت شما هستیم، گزارش و مشکل خاصی نداشتیم. گزارشات جزئی در مورد تاخیر کار شعب بود که مشکلات رفع شد. از عوامل اجرایی تشکر می‌کنیم. در بازدیدی که از ستاد انتخابات داشتیم فرآیند به صورت روان در حال طی شدن است همچنین انتخابات الکترونیکی در چهار حوزه آبادان، ملایر، قم و رشت به صورت روان در حال انجام است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: از مردم درخواست داریم در زمان اولیه آرای خود را به صندوق‌ها بیندازند و این کار را به ساعات پایانی نیندازند.

وی تصریح کرد: مشکل خاصی در حوزه امنیت انتخابات نداشتیم و بیش از ۲۵۰هزار نیرو مسئولیت انتخابات را برعهده دارند. طبق شواهد میدانی به دست آمده از ناظرین درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. آمار نهایی و تکمیلی پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

طحان نظیف گفت: طبق پیش بینی‌ها میزان تعرفه برای هر شعب پیش بینی شده است و اگر از درصدی که پیش بینی شده است بیشتر نیاز باشد تامین می‌شود. تا الان مشکل خاصی برای تعرفه نداشتیم و تعرفه به میزان کافی است.

 

منبع :


ایلنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari