Wp Header Logo 90.png

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از روند آماده‌سازی پروژه بزرگ مصلی امام خمینی (ره) اظهار داشت: همواره باید به‌گونه‌ای حرکت کنیم که در حوزه‌ها و تخصص‌های مختلف، ایران همیشه جزو اولین‌‌ها، بهترین‌ها و برترین‌ها باشد و امروز به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توانیم بگوییم، درخشش ایران در تمام حوزه‌ها یک آرزوی دور نیست و کارهایی که امروز به‌دست متخصصان پرتوان قرارگاه سازندگی خاتم رقم خورده است احساس می‌کنیم کارهای بزرگتر از این هم ممکن و دست یافتنی بوده و این اقدامات ارزشمند سکوهای خوبی برای افتخار و حرکت رو به جلو است.

وی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء متعلق به کل است، ادامه داد: درست است که قرارگاه خاتم الانبیاء در سپاه شکل گرفته و تکامل پیدا کرد اما میدان اثر و عمل آن همه کشور و حتی خارج کشور را فرا گرفته است.

فرمانده کل سپاه با اشاره به شکست مفتضحانه دشمن در نبرد اقتصادی بیان داشت: قدرت‌های بزرگ که اقتصاد را نقطه قوت خودشان می‌دانستند و همین حوزه را نقطه ضعف و عرصه آسیب‌پذیر ما می‌دانستند طی یک دهه گذشته جنگ اقتصادی بزرگی را به ایران تحمیل کردند تا ما را تسلیم کنند. تفکر آن‌ها این بود که در این نبرد اقتصادی به‌دلیل تصور نیاز و وابستگی به آنان مسیر سیاسی کشور را تغییر خواهیم داد و دست از آرمان‌های سیاسی خودمان بر می‌داریم.

وی افزود: یکی از بزرگترین کارهایی که قرارگاه سازندگی انجام داد این بود که نظریه دشمن در این خصوص را ابطال کرد. دشمن قصد داشت ثابت کند «ما نمی‌توانیم» و ما باید ثابت می‌کردیم که «ما می‌توانیم»، بنابراین توانستیم با قدرت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و دستگاه‌های جهادی همچون قرارگاه از سیاست تحریم عبور کنیم.

سردار سلامی در تبیین تحریم‌های خصمانه دشمنان ایران گفت: سیاست تحریم یک سیاست ذهنی و غیرواقعی نبود، بلکه یک سیاست عملیاتی دشمن بود و کاملاً عینی، واقعی و ملموس بود. اما ایران اسلامی به‌واسطه نیروهای جهادی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و … از آن عبور کرد و دشمنان ملت ایران را شکست داد.

وی در تشریح فلسفه وجودی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تاکید کرد: فلسفه وجودی قرارگاه خاتم صرفاً ارائه کار فنی نیست بلکه این قرارگاه در قلب اصلی انقلاب است و فلسفه وجودی آن حفظ استقلال سیاسی کشور، بازگرداندن اعتماد به نفس ملی و در واقع بی‌نیاز کردن کشور از حضور بیگانگان است و در متن اقدامات اساسی خود به این سیاست عمل می‌کند و به همین دلیل دست به کارهای بزرگ می‌زند و پذیرش مخاطرات را دارد.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به شایستگی و با تکیه بر عنایت باری‌تعالی، توسل به اهل بیت علیهم‌السلام و تلاش و مجاهدت نیروهای خدوم امروز این اعتماد را در خودش ایجاد کرده که سازه‌های بی‌نظیری همچون ایوان مصلی امام خمینی (ره) تهران را بسازد.

وی توانمندی‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در عرصه‌های مختلف و تخصص‌های متعدد را مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در بیش از 30 عرصه در بخش‌های مختلف راه و شهرسازی، نیرو، دریایی، نفت، احداث بیمارستان و ابنیه‌های خاص، مترو و … نقش آفرین است.

سردار سلامی تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در عرصه‌های مختلف تخصصی وسعت پیدا کرده است و پاسخی مقتدرانه به تحریم‌های دشمن است.

وی با تاکید بر این‌که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء از فرار مغزهای نخبه به خارج از کشور جلوگیری می‌کند، گفت: قرارگاه خاتم میدان وسیع و مدرنی برای نخبگان فنی، صنعتی و … کشورمان فراهم کرده است و هر مهندس و دکتر با هر درجه‌ای از نبوغ و تحصیلات می‌تواند در مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به رویاهای ذهنی خودش در دوران دانشجویی جامه عمل بپوشاند.

منبع :


ایلنا

source

ecokhabari

توسط ecokhabari