Wp Header Logo 194.png

تلاش دولت بر این است که استفاده از اینترنت با وی‌پی‌ان را سخت کند


یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات در رابطه با اخلال در سرعت اینترنت با فیلترشکن بیان کرد: عمده نارضایتی‌ها به خاطر اینترنتی است که با وی. پی. ان استفاده می‌کنیم و کند شدن را در آن بخش احساس می‌کنیم. این مسأله به اختلالاتی برمی گردد که در استفاده از وی پی ان استفاده می‌شود. بنابراین باید دسته‌بندی‌های کندی سرعت را مشخص می‌کنیم. تلاش دولت بر این است که استفاده از اینترنت با وی. پی. ان را سخت کند؛ هرچند از نظر فنی کار سختی است اما از سخت‌افزار چینی و روسی استفاده می‌کنند.به گزارش تجارت‌نیوز، کاهش سرعت اینترنت در هفته های اخیر بصورت محسوسی کاهش پیدا کرده است، امری که موجب نارضایتی روزافزون مردم نسبت به اینترنت که هزینه سنگینی بابت آن پرداخت می کنند، شده است. حامد بیدی، مدیر پلتفرم کارزار، درباره کاهش سرعت اینترنت در هفته اخیر به «انتخاب» گفت: این اتفاقات به صورت مصداقی شاید دلایل مختلفی داشته باشد؛ از بحث آپدیت نرم‌افزار‌ها تا مشکلات زیرساختی دخیل باشد اما در نهایت ناشی از سیاست‌گذاری‌های کلی اینترنت است. ما خیلی نباید توقع بهبود از این نقشه اینترنت که دولت رسم کرده است را داشته باشیم.

 اخلال در سرعت اینترنت با فیلترشکن

وی در ادامه در رابطه با اخلال در سرعت اینترنت با فیلترشکن بیان کرد: دو موضوع را باید از هم جدا کرد؛ اول بحث کیفیتی است که کاربر از اینترنتی که با استفاده از وی. پی. ان تجربه می‌کند؛ بحث دیگر اینترنت بدون وی. پی. ان است. عمده نارضایتی‌ها به خاطر اینترنتی است که با وی. پی. ان استفاده می‌کنیم و کند شدن را در آن بخش احساس می‌کنیم. این مسأله به اختلالاتی برمی گردد که در استفاده از وی پی ان استفاده می‌شود. بنابراین باید دسته‌بندی‌های کندی سرعت را مشخص می‌کنیم. تلاش دولت بر این است که استفاده از اینترنت با وی. پی. ان را سخت کند؛ هرچند از نظر فنی کار سختی است اما از سخت‌افزار چینی و روسی استفاده می‌کنند. در برخی از موارد اتفاقاتی در حال رخ دادن است که بسیار پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر از مواردی است که در چین اتفاق افتاده است. به همین خاطر وی. پی. ان‌هایی که در چین کار می‌کند در ایران کار نمی‌کند.

او افزود: هوش مصنوعی به کمک دولت آمده است و مسیر تشخیص داده‌های انتقالی با وی. پی. ان را شناسایی می‌کند. هوش مصنوعی مدت هاست که به کمک دولت آمده است. دولت داده‌های انتقالی وی. پی. ان و سرور‌های وی. پی. ان را می‌خواهد. در نتیجه ناچار هستند الگو‌های این داده‌ها را رصد کنند و از آن الگو‌ها حدس بزنند که این داده‌ها وی. پی. ان است یا خیر.

بیدی درباره کارزار مخالف با طرح‌های محدود‌کننده اینترنت گفت: کارزار اینترنت ما هم فعال است و به مرز 20 هزار امضا رسیده است. همچنان راهکار‌هایی که در آن کارزار مطرح شده است؛ می‌تواند به نوعی تغییر مسیر دهد؛ مسیری که به سمت قطع اینترنت و تاریکی مطلق می‌رود با راهکار‌های گزارش تجارت الکترونیک می‌تواند نجات یابد. طبیعتا هدف اصلی ما از آن کارزار هم آگاهی بخشی است. مردم باید بدانند که حرف‌های پوپولیستی مسئولان نباید آن‌ها را فریب دهد.

منبع: انتخاب


source

ecokhabari

توسط ecokhabari