Wp Header Logo 320.png

طلای جهانی آرام گرفت


قیمت طلای جهانی امروز، چهارشنبه (۱۳ مارس) پس از ثبت بزرگترین کاهش خود در یک ماه گذشته، ثابت ماند.به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت جهانی طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۱۵۸ دلار و ۲۶ سنت در هر اونس رسید. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۱۶۳ دلار و ۵۰ سنت رسید.

قیمت‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه فوریه به دلیل افزایش هزینه‌های بنزین و سرپناه به شدت افزایش یافت که نشان‌دهنده تورم ادامه‌دار است. شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه گذشته ۰.۴ درصد افزایش یافت. در ۱۲ ماه منتهی به فوریه، پس از افزایش ۳.۱ درصدی نسبت به ژانویه، ۳.۲ درصد افزایش یافت و بالاتر از برآورد ۳.۱ درصد بود.

ثبت بدترین کاهش قیمت یک‌روزه طلای جهانی در روز سه‌شنبه 

ارزش طلا روز سه‌شنبه ۱.۱ درصد سقوط کرد که بدترین کاهش یک روزه آن از ۱۳ فوریه است که داده ها نشان داد قیمت‌های مصرف‌کننده نیز در ژانویه بیش از حد انتظار افزایش یافته است.

بر اساس برنامه احتمال نرخ بهره LSEG، انتظارات بازار برای زمان‌بندی اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو اندکی تعدیل شده بود و با احتمال ۶۸ درصدی کاهش حداقل ۲۵ واحدی در ماه ژوئن، قیمت‌گذاری از ۷۲ درصد روز سه‌شنبه گذشته کاهش یافت. نرخ‌های پایین‌تر جذابیت شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد. تورم باعث افزایش بازدهی خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا و دلار آمریکا شد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۲۳ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس رسید، پالادیوم ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۱۰۳۴ دلار و ۶۱ سنت رسید و نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۴.۱۴ دلار رسید.

منبع :


ايسنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari