Wp Header Logo 430.png

"طرح ساماندهی کارکنان دولت" چه سرنوشتی خواهد داشت؟


سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی گفت: طرح ساماندهی کارکنان دولت با مانع اشکالات هیات عالی نظارت مواجه شد.به گزارش تجارت‌نیوز، ۲۷ اسفند، هادی طحان نظیف افزود: موضوع بعدی طرح ساماندهی کارکنان دولت بود که با اصلاحات و رفع ایرادات که بر روی این طرح انجام شد، اکنون شورای نگهبان هیچ نکته و ایرادی نسبت به این طرح ندارد اما با توجه به نامه‌ای که از سوی هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به شورا واصل شده ایرادات و موارد مدنظر این هیات همچنان پابرجاست و به همین خاطر این مصوبه مجددا به مجلس ارسال می‌شود.

 این خبر موجب نگرانی و ناامیدی کارگران ارکان ثالث و شرکتی نهادهای مختلف شد؛ آیا دوباره طرح به مجلس برمی‌گردد و سیکل طولانی قبل تکرار خواهد شد؟

خلیل بهروزی‌فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در مورد بازگشت طرح ساماندهی گفت: طبق قانون، شورای نگهبان باید نامه کتبی به مجلس در مورد طرح ساماندهی بزند که هنوز این اتفاق نیفتاده؛ شورای نگهبان این طرح را تایید کرده منتها هیات عالی نظارات ایراداتی به طرح گرفته که باید برطرف شود.

وی افزود: انشالله بعد از تعطیلات مجلس باید نشستی با اعضای هیات عالی نظارت داشته باشیم؛ از ریاست مجلس هم درخواست داریم به این مسئله ورود کنند تا ببینیم چه می‌شود کرد و ایردات تا چه حد قابل برطرف شدن است.

بهروزی‌فر در پاسخ به این سوال که طرح ساماندهی چه مغایرتی با سیاست‌های کلی نظام دارد و چرا به آن ایراد گرفته‌اند؛ گفت: در هیات عالی نظارت، توجیهی در ارتباط با توسعه و بسط و گسترش دولت و فربه کردن دولت دارند و تصور می‌کنند با این طرح، دولت فربه می‌شود؛ در حالیکه چنین چیزی مصداق ندارد؛ نیروهای شرکتی همین امروز برای دولت کار می‌کنند و جزو بدنه دولت هستند و قرار نیست نیروهای جدیدی به دولت اضافه شود.

آیا طرح دوباره به کمیسیون اجتماعی برمی‌گردد و بعد از آن به صحن می‌رود؛ این نماینده مجلس گفت: باید ببینیم توجیه هیات عالی نظارت چیست و آیا می‌توانیم در نشست مشترک به توافق دست پیدا کنیم یا خیر.

منبع :


ایلنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari