Wp Header Logo 454.png

به گزارش پرشین خودرو، با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود ارز، شرکت بهمن دیزل با همکاری و پشتیبانی وزارت صمت رکورد جدیدی در تولید خودروهای تجاری کشور رقم زد؛ در حالی که سایر خودروسازان تجاری تولیدی کمتر از بهمن دیزل را دارا بودند.

بهمن دیزل در سال  ۱۴۰۲، تعداد ۲۲ هزار و ۵۶۰ دستگاه خودرو تجاری شامل ۱۷ هزار و ۲۲۹ دستگاه انواع وانت، سه هزار و ۲۳۰ دستگاه انواع کامیونت، ۱۳۶۷ دستگاه کامیون کشنده، ۳۱۵ دستگاه کامیون و ۴۰۸ دستگاه مینی باس تولید کرد.

شرکت بهمن دیزل از شرکت‌های زیر مجموعه گروه بهمن است که در سال‌های اخیر با اجرای برنامه توسعه‌ای، سهم داخلی‌سازی محصولات خود را بالا برد و توانست نشان اقتصاد مقاومتی استان قزوین را کسب کند. به تازگی شرکت بهمن دیزل جایگاه نخست خدمات فروش خودروهای تجاری را به خود اختصاص داده و در شاخص وضعیت نمایندگی نیز با کسب امتیاز ۷۸، بالاترین رتبه را نسبت به رقبای خود کسب کرده است.

تولیدات این شرکت در سه بخش شامل کامیون‌های سبک (زیر ۸.۵ تن)، متوسط و سنگین (کشنده) طبقه بندی می‌شود. نکته حائز اهمیت اینکه بهمن دیزل بیش از ۵۰ درصد سهم بازار در تولید انواع کامیون‌ را در اختیار دارد و از آن به عنوان بزرگترین تجاری ساز یاد می شود.

کامیون فورس ۶ و ۸ تن، کامیون شیلر، کامیون امپاور BD۳۰۰، کشنده امپاور BD۵۰۰ و X۹ از جمله محصولات تولیدی شرکت بهمن دیزل است. همچنین تولید انواع وانت از جمله وانت کاپرا، وانت کارا و G۹ و نیز مینی بوس پگاسوس از دیگر تولیدات شرکت بهمن دیزل محسوب می‌شود.

source

توسط

admin