Wp Header Logo 599.png

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد؛

پایان بورس امروز 6 فروردین 1403/ نمایش چشم‌نواز نمادهای کوچک و متوسط بازار سهام


بازار سهام دومین روز معاملاتی سال 1403 را نیز سبزپوش سپری کرد. اگرچه رشد امروز بازار مانند روز گذشته نبود اما نمادهای کوچک و متوسط توانستند معاملات چشم‌نوازی را برای سهامداران به نمایش بگذارند.به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام امروز عرصه معاملات امیدوارانه سهامداران به‌ویژه در نمادها کوچک و متوسط بود. ورود پول حقیقی به همراه رشد حجم و ارزش معاملات خرد نسبت به روز گذشته نشان داد که ارزندگی بازار سهام در سرمایه‌گذاری‌های سال جدید لحاظ شده است.

پایان 6

عملکرد شاخص‌ها

شاخص کل بورس تهران امروز با رشد 17 هزار و 255 واحدی، معادل 0.77 درصد بالا رفت و در ارتفاع دو میلیون و 253 هزار و 604 واحد قرار گرفت. شاخص هم‌وزن نیز به عنوان نماینده سهام کوچک و متوسط بازار، افزایشی بود و رشد بهتری را نسبت به شاخص کل ثبت کرد.

شاخص هم‌وزن بازار سهام امروز با صعود هشت هزار و 960 واحدی، معادل 1.18 درصد بالا رفت و در سطح 767 هزار و 68 واحد قرار گرفت.

حجم و ارزش معاملات خرد

حجم معاملات خرد سهام و حق تقدم‌ها امروز نسبت به روز گذشته افزایشی بود و به 10.3 میلیارد برگه سهم رسید که با ارزش چهار هزار و 590 میلیارد تومان داد و ستد شد. به این ترتیب ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم‌ها نیز نسبت به دیروز افزایش داشت.

گفتنی است امروز هم تراز پول حقیقی در سهام و حق تقدم‌ها مثبت بود و 83 میلیارد تومان پول حقیقی جذب شد. صندوق‌های درآمد ثابت نیز تا لحظه تنظیم این گزارش تنها دو میلیارد تومان پول حقیقی جذب کرده‌‍اند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.


source

ecokhabari

توسط ecokhabari