Wp Header Logo 152.png

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز، سه‌شنبه 21 فروردین 1403 پس از چند روز رالی صعودی، سرانجام کاهشی شد. افت قیمت از صبح امروز در اغلب محصولات داخلی و مونتاژی بازار دیده می‌شود و علاوه‌بر آن، برخی از خودروهای وارداتی جدیدالورود بازار همچون شاین مکس ایران خودرو تا 110 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته معامله می‌شوند.

از روز گذشته رشدهای عجیب‌وغریب نرخ ارز سرانجام متوقف شد و همین موضوع کافی بود که بلافاصله قیمت‌ها در بازار خودرو هم نزولی شود.

بر اساس قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز صعودی گزارش می‌شود.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی بازار از صبح امروز کاهشی گزارش می‌شود.

کوییک اتومات R جزو ارزان‌ترین محصولات اتومات بازار به شمار می‌رفت که با رشدهای عجیب خود طی ماه‌های اخیر به قیمت‌های عجیبی رسیده است. این خودرو امروز هم 11 میلیون تومان گران‌تر شده و به کانال 536 میلیون تومان رسیده است.

شاهین G یکی از محصولات شرکت سایپا محسوب می‌شود که اخیراً مدل 1403 آن هم وارد بازار شده و از ابتدای امروز تغییری ندارد و با 795 میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های محبوب ایران خودرو به شمار می‌رود که از ابتدای امروز 12 میلیون تومان کاهش یافته و با 775 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i پانوراما اتوماتیک با موتور TU5P رکورددار افت قیمت در بازار داخلی‌‌های امروز بوده که 26 میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با یک میلیارد و 114 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

1

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی بازار نیز همانند داخلی‌های بازار، نزولی است.

جک J4 آپشنال سدان پرفروش کرمان‌موتور به شمار می‌رود که از ابتدای امروز چهار میلیون تومان ارزان‌تر شده و به نرخ 895 میلیون تومان معامله می‌شود.

هایما 8S کراس‌اوور جدید ایران خودرو محسوب می‌شود که افت 15 میلیون تومانی را نسبت به روز گذشته ثبت کرده است. این خودرو از صبح امروز با دو میلیارد و 50 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

دیگنیتی پرایم، از کراس‌اوورهای مونتاژی بهمن‌موتور، همانند برخی دیگر از محصولات بازار نسبت به روز گذشته افت 35 میلیون تومانی را به ثبت رساند و با نرخ دو میلیارد و 50 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

لاماری ایما جزو محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بازار مونتاژی محسوب می‌شود که از ابتدای امروز 50 میلیون تومان افت قیمتی دارد و به کانال دو میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده است.

2

پیش‌بینی قیمت خودرو

با توجه به تعطیلی‌های پیش رو، امکان نوسان قیمت در روزهای آینده بسیار ضعیف است. اما با توجه به اینکه نرخ ارز از دیروز با شیب نسبتاً بالایی رو به کاهش گذاشته، بازار خودرو هنوز نتوانسته به همان میزان کاهشی شود. بنابراین حتی در صورتی که از شنبه هفته آینده نرخ ارز با ثبات باشد، احتمالاً قیمت خودرو باز هم در حد بسیار جزئی نزولی شود.

برای مطالعه بیشتر صفحه تحلیل بازار خودرو را دنبال کنید.

source

ecokhabari

توسط ecokhabari