Wp Header Logo 456.png

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد؛


هفته معاملاتی آینده برای طلای جهانی با ترکیبی از عوامل ریسکی و حمایتی همراه خواهد بود. تحولات ژئوپلیتیک، داده‌های اقتصادی و سیاست‌های فدرال‌رزرو، عوامل کلیدی در تعیین جهت قیمت طلای جهانی در روزهای آینده هستند.به گزارش تجارت‌نیوز، اونس طلا در هفته گذشته با توجه به ارزیابی بازار از تحولات ژئوپلیتیکی، جهت مشخصی پیدا نکرد. دورنمای تکنیکال کوتاه‌مدت نشان می‌دهد تمایل به افزایش قیمت همچنان وجود دارد. هفته آینده، سرمایه‌گذاران با دقت به آمار رشد اقتصادی و تورم آمریکا نگاه خواهند کرد.

سرمایه‌گذاران طلا در انتظار داده‌های کلیدی آمریکا هستند

بازیگران بازار در هفته پیش رو همچنان بر تحولات ژئوپلیتیکی متمرکز خواهند بود. کاهش تنش‌ها در بحران ایران و اسرائیل می‌تواند باعث اصلاح نزولی در قیمت طلای جهانی شود و توجه بازار را به سمت داده‌های آمریکا سوق دهد. از سوی دیگر، واکنش تلافی‌جویانه مجدد ایران می‌تواند نگرانی‌ها را در مورد عمیق‌تر شدن بحران در خاورمیانه احیا کند و به طلا اجازه دهد همچنان از تقاضای پناهگاه امن بهره‌مند شود.

از ابتدای آوریل، طلا نسبت به افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا و تقویت کلی دلار بی‌تفاوت بوده است. اگر در نهایت، تنش‌های ژئوپلیتیکی فروکش کنند، ممکن است با توجه به افزایش انتظارات برای توقف تغییر سیاست فدرال رزرو در ماه ژوئن، فشار نزولی بر طلا وارد شود.

بر اساس داده‌های ابزار CME FedWatch، احتمال کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو به میزان ۲۵ واحد پایه در ماه ژوئن، کمتر از ۲۰ درصد است. در روز جمعه، اداره تجزیه و تحلیل اقتصادی آمریکا (BEA) داده‌های مربوط به شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را برای ماه مارس منتشر می‌کند که معیار تورم مورد نظر فدرال رزرو است.

گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) روز پنجشنبه شامل داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرفی برای سه‌ماهه اول نیز خواهد بود. بنابراین، انتشار داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرفی روز جمعه چیز جدیدی به همراه نخواهد داشت و بعید است واکنش خاصی در بازار در پی داشته باشد. علاوه بر این، رئیس کل فدرال رزرو اعلام کرده است، طبق برآوردهای آنها، تورم سالانه هسته PCE در ماه مارس تقریباً بدون تغییر بوده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز تجات‌نیوز بخوانید.

 


source

ecokhabari

توسط ecokhabari