Wp Header Logo 571.png

به گزارش تجارت‌نیوز،  عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی امروز پنجشنبه خود تاکید کرد: هیچ کجای دنیا فجیع‌تر از جنایاتی که رژیم صهیونیستی در حق ساکنان نوار غزه مرتکب شده به وقوع نپیوسته است. این رژیم اقدام به مثله کردن پیکرهای فلسطینی‌ها و سرقت اعضای بدن آنها در گورهای دسته جمعی کرده است. این گورها به تازگی در داخل بیمارستان ناصر کشف شده اند.

وی در ادامه افزود: دشمن صهیونیستی بیمارستان‌های نوار غزه را به گورهای دسته جمعی تبدیل کرده و با خون سردی کامل دست به کشتار کادر درمان و بیماران می‌زند. صهیونیست‌ها از صداهای ضبط شده درخواست کمک و فریادهای کودکان که از پهپادها پخش می‌شود استفاده می‌کنند تا فلسطینی‌ها را به محل مورد نظر کشانده و آنها را هدف قرار دهند.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: دشمن صهیونیستی از تمام راه‌های مختلف برای نسل کشی ملت فلسطین از جمله گرسنه نگه داشتن آنها و گسترش بیماری‌های واگیردار در نوار غزه استفاده کرده است.

وی در ادامه افزود: این جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار و ویرانی در غزه با حمایت تمام قد آمریکا صورت می گیرد. این کشور در محاصره نوار غزه، گرسنه نگه داشتن ساکنان این باریکه، کشتار آنها و جنایت نسل کشی شریک است.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد: دشمن صهیونیستی تلاش دارد از به اصطلاح اعیاد یهودیان برای حمله به مسجدالاقصی و تعرض به این مسجد و نمازگزاران فلسطینی سوء استفاده کند. در کرانه باختری نیز شاهد عملیات بی سابقه مصادره اراضی فلسطینی ها توسط دشمن صهیونیستی طی ۳۰ سال گذشته هستیم. تجاوزات صهیونیست ها در این منطقه به صورت روزانه انجام می شود.

وی اضافه کرد: عنوان یهودستیزی در کشورهای غربی تنها زمانی استفاده می شود که مساله به دشمن صهیونیستی مرتبط باشد. در آلمان قصد دارند قانونی تصویب کنند که صرف انتقاد از دشمن صهیونیستی یهودستیزی تلقی شود. هر کس که خواهان توقف نسل کشی فلسطینی ها باشد در غرب به عنوان یهودستیز معرفی می شود. حتی برخی افراد در داخل مجلس نمایندگان آمریکا بمباران ملت فلسطین با بمب های هسته ای را تایید کردند.

رهبر انصارالله یمن تاکید کرد: تمام حقوقی که آمریکایی ها در قبال دانشجویان دانشگاه های این کشور قائل بودند بعد از درخواست برای توقف نسل کشی فلسطینی ها از بین رفت. دولت آمریکا امروزه دانشگاه های این کشور را به پادگان تبدیل کرده و دانشجویان را دستگیر می کند. رئیس جمهور و مقامات آمریکایی معترضان در دانشگاه های این کشور را تهدید به برکناری و اخراج کرده اند. آمریکایی ها حتی به قانون ها و شعارهای خود در خصوص دموکراسی و آزادی بیان نیز پایبند نیستند.

رهبر انصارالله یمن همچنین تاکید کرد: ما شاهد اقداماتی در بیش از ۱۰۰ شهر غربی و اروپایی در حمایت از فلسطینی ها هستیم که از اهمیت زیادی برخوردار است. آمریکایی ها سعی می کنند مانع گسترش این موج بیدارکننده شوند. وقتی غربی ها از حق ملت فلسطین در تشکیل کشور سخن می گویند منظورشان تشکیل کشور در بخش کوچکی از خاک آنها و مصادره بیشتر خاک فلسطین به نفع دشمن صهیونیستی است. استفاده از چنین اصطلاحاتی گمراه کننده و فریبنده است.

وی بیان کرد: با وجود موضع ذلیلانه اکثر کشورهای اسلامی اما ملت فلسطین و نیروهای رزمنده به پایداری خود ادامه می دهند. تداوم عملیات نیروهای فلسطینی در شمال و مرکز نوار غزه افسانه ای و بی سابقه است. دشمن صهیونیستی ضربات سنگینی متحمل شده است. پدیده گسترش مشکلات روانی در میان صهیونیست ها به عنوان جنایتکاران متجاوز قابل توجه است. آنها نتوانستند اسرای خود را آزاد کرده یا رزمندگان فلسطینی را متوقف کنند.

عبدالملک الحوثی اضافه کرد: نیمی از صهیونیست ها به مهاجرت و ترک فلسطین اشغالی فکر می کنند. این مساله بیانگر وجود یک بحران ماهیتی در رژیم صهیونیستی است چرا که آنها به این نکته اذعان می کنند که اشغالگر هستند. مهاجرت معکوس صهیونیست ها نتیجه راهبردی مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه است. صدها هزار اشغالگر صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی با ترس زیادی نسبت به استقرار مجدد در این منطقه رو به رو هستند.

وی درباره یمن نیز گفت: جبهه یمن و عملیات دریایی این کشور همچنان ادامه دارد و نیروهای یمنی می کوشند دایره این عملیات را در اقیانوس هند گسترش داده و تقویت کنند. این عملیات به گونه ای خواهد بود که هرگز در حساب و کتاب های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و چه بسا کل کشورهای جهان نمی گنجد. طی ۲۰۰ روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه ۱۰۲ کشتی هدف قرار گرفتند.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: میانگین عملیات ما علیه کشتی های مرتبط با دشمن صهیونیستی به یک کشتی در هر ۲ روز رسیده است. بنا به اذعان مدیر اجرایی بندر ام الرشراش در ایلات این بندر به صورت کامل فلج شده است. در نتیجه صادرات رژیم صهیونیستی به میزان ۲۲ درصد و واردات این رژیم به میزان بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است. صهیونیست ها به توقف فعالیت های بندر ایلات اذعان کرده اند. آنها تاکید کردند که ایلات بدون دریای سرخ نمی تواند ادامه حیات داشته باشد و این روند به دلیل حمله های موشکی و پهپادی مختل شده است.

وی اضافه کرد: حرکت کشتی های آمریکایی در دریای سرخ به میزان ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده و این یک دستاورد بزرگ به شمار می رود. آمریکایی ها برای حرکت در این منطقه پشت اروپایی ها سنگر می گیرند و پنهان می شوند. ناوهای آمریکایی و انگلیسی جرأت ندارند در منطقه هایی که احتمال حمله می رود مستقر شوند. این در حالی است که آمریکایی ها پیش از این عادت به قلدری در دریا داشتند.

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: آمریکایی ها مسیرهای دورتر مانند اقیانوس هند را انتخاب کردند اما هر روز با خطرات زیادی رو به رو هستند. این مسیر طولانی تر باعث افزایش هزینه ها شده و بر اقتصاد آمریکا تاثیر منفی گذاشته است. بیمه یک کشتی برای برخی شرکت ها در آمریکا ۵۰ میلیون دلار هزینه داشته و این مساله بی سابقه بوده است. عملیات نیروهای یمنی اوضاع را برای انگلیس نیز سخت کرده به طوری که هزینه های باربری در انگلیس به میزان ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: عملیات نیروهای یمن علیه دشمن صهیونیستی در کنار راهپیمایی های میلیونی مردم یمن در حمایت از ملت فلسطین ادامه خواهد داشت. هر کس ذره ای وجدان داشته باشد با دیدن صحنه های جنایات رژیم صهیونیستی به خیابان ها می آید.

 

منبع :


مهر

source

ecokhabari

توسط ecokhabari