Wp Header Logo 46.png

به گزارش تجارت‌نیوز،  «اورسولا فون در لاین»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا درجریان مناظره‌ای در «ماستریخت» و در حضور نامزدهای احزاب انتخاباتی 2024 به این موضوع اشاره کرد که ممنوعیت تیک‌تاک در اتحادیه اروپا یک گزینه است. با این حساب، شاید تیک‌تاک در اتحادیه اروپا نیز مسیر ممنوع‌شدن را طی کند.

وی در این مناظره به‌عنوان نامزد اصلی حزب راست میانه خلق اروپا شرکت کرده بود. در شرایطی که تیک‌تاک در بحبوحه اخبار منفی قرار دارد، اظهارنظر وی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

سایر نامزدهایی که در این مناظره شرکت بودند نیز به تیک‌تاک اشاره کردند. یکی از کاندیداهای اصلی حزب لیبرال به این موضوع اشاره کرد که باید وضعیت تیک‌تاک بررسی شود. گفتنی است «اورسولا فون در لاین» از برگزاری کمپین‌های انتخاباتی در تیک‌تاک دوری می‌کند و چنین بستری را برای کمپین‌های خود انتخاب نکرده است.

آیا تیک‌تاک با ممنوعیت‌های جدیدی روبرو می‌شود؟

تیک‌تاک از سوی ایالات‌متحده تحت فشارهای مختلفی قرار دارد و حالا به‌نظر می‌رسد تنها ایالات‌متحده نیست که محدودیت‌هایی را برای تیک‌تاک ایجاد می‌کند. این احتمال وجود دارد که اتحادیه اروپا نیز مسیر آمریکا را در مورد تیک تاک طی کند.

«جو بایدن» اخیراً قانون منع فعالیت یا فروش تیک‌تاک را در آمریکا امضا کرد. هرچند تیک‌تاک با این قضیه کنار نیامد و گفت به‌جای فروش، از آمریکا خارج می‌شود. اتحادیه اروپا نیز ظاهراً ممکن است پا در مسیری بگذارد که ایالات‌متحده زودتر آن را پیموده است.

«اورسولا فون در لاین»، رئیس کمیسیون اروپا، در یکی از مناظره‌های مربوط به انتخابات کمیسیون سال 2024 اعلام کرد که این سازمان از خطرات تیک‌تاک آگاه بوده است و این احتمال وجود دارد که در مسیر منع فعالیت آن گام بردارد.

بعد از عرضه تیک‌تاک لایت در اروپا، حساسیت‌ها در کمیسیون اروپا نسبت به آن بالا گرفته است. مدیران این کمیسیون می‌گویند بایت‌دنس باید درمورد تأثیر این پلتفرم بر سلامت روان کاربران پاسخگو باشد.

این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که تیک‌تاک لایت یکی از پردانلودترین برنامه‌های 2024 شده است. باید دید درنهایت سرنوشت تیک‌تاک به چه سمت‌وسویی می‌رود.

منبع :


دیجیاتو

source

ecokhabari

توسط ecokhabari