Wp Header Logo 41.png

مبنای اضافه کار این کارمندان تغییر کرد


وزارت نیرو مبنای محاسبات اضافه کار پرسنل خود را تغییر و از ۱۹۲ ساعت در سال گذشته به ۲۲۰ ساعت از ابتدای امسال افزایش داده است.به گزارش تجارت‌نیوز،  وزارت نیرو مبنای محاسبات اضافه کار پرسنل خود را تغییر داد. تا سال گذشته مبنای محاسبه اضافه کار پرسنل وزارت نیرو ۱۹۲ ساعت بوده که از ابتدای امسال به ۲۲۰ ساعت افزایش پیدا کرده است و همین موضوع موجب شده تا اضافه کار پرسنل وزارت نیرو حدودا ۱۵ درصد کمتر از مقدار پیش بینی شده باشد.

اجرای چهل و پنجمین مصوبه کمیته سرمایه انسانی وزارت نیرو مبنی بر اصلاح اضافه کار در شرایط کنونی موجب کوچکتر شدن سفره پرسنل صنعت برق بوده و اجرای این مصوبه با عنایت به افزایش کسر از ۱۹۱ به ۲۲۰ شده و مبلغ قابل توجهی از حقوق پرسنل را کسر خواهد کرد و در این شرایط افزایش سالیانه حقوق نیز مملوس نخواهد بود.

حقوق و مزایای کارکنان شاغل در وزارت نیرو به کمترین مقدار خود رسیده است و تقریبا از همه بخش‌های مختلفی که امکان حذف شدن داشته، کم کرده اند. تورم بالا و افزایش نرخ ارز از یک طرف و کاهش آیتم‌های انگیزشی حقوق پرسنل موجب شده تا موجی از نارضایتی‌ها در سال‌های اخیر شکل گیرد.

وزارت نیرو اقدام به اضافه کردن نیروهای جدید در خیلی از شرکت‌های توزیع یا برق منطقه‌ای نموده، اما اعتبار جدیدی به اعتبار قبلی اضافه نکرده و باید شرکت‌ها با همان بودجه قبلی حقوق افراد جدید را پرداخت نمایند و طبیعی است که همین عامل نیز بر کاهش حقوق جمعی تاثیر گذاشته است.

منبع :


اقتصادآنلاین


source

ecokhabari

توسط ecokhabari