Wp Header Logo 275.png

شمار کشته‌های سیل برزیل به 136 نفر رسید


سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان بیش از صد نفر را گرفته است.به گزارش تجارت‌نیوز،  سیل برزیل که از هفته گذشته آغاز شده صد‌ها هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده و جان بیش از صد نفر را گرفته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که سیل ویرانگر برزیل تاکنون جان دست کم ۱۳۶ نفر را گرفته و ۱۴۱ نفر همچنان مفقود هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این سیل که در جنوبی‌ترین ایالت برزیل به وقوع پیوسته، تقریبا ۳۴۰ هزار نفر را مجبور به تخلیه منازل خود کرده است. بر اساس پیش‌بینی‌ها وضعیت رو به وخامت است و انتظار بارش‌های شدیدتری در ایالت «ریو گرانده جنوبی» می‌رود. مقامات محلی می‌گویند ممکن است امروز و فردا بیش از ۱۵ سانتی‌متر باران ببارد که سیل را تشدید خواهد کرد. 

وقوع سیل با برخی ناآرامی‌های اجتماعی در برزیل همزمان بوده است. تاکنون دست کم ۴۷ نفر به دلیل غارت و جنایاتی از این دست در میانه هرج و مرج دستگیر شده‌اند. 

این آخرین مورد از بلایای طبیعی در برزیل است. پیش از آن، سپتامبر سال گذشته بر اثر طوفان استوایی بیش از ۳۰ نفر در این کشور جان خود را از دست دادند.

با این حال، بارندگی شدید امسال در برزیل به پدیده آب و هوایی «ال نینو» نسبت داده شده که آب‌های اقیانوس آرام را گرم کرده و ابر‌های باران‌زای بیشتری وارد جنوب این کشور می‌کند.

منبع :


باشگاه خبرنگاران جوان


source

ecokhabari

توسط ecokhabari