Wp Header Logo 357.png

دریای خزر متلاطم می‌شود


سازمان هواشناسی با صدور یک هشدار دریایی، از افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در دریای خزر خبر داد.به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان هواشناسی در پی افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در دریای خزر از امروز سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت) تا صبح روز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت)، هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای تا ۲۴ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا تا ۱.۵ متر از پیامدهای فعالیت این سامانه خواهد بود.

همچنین این سامانه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و مناطق دور از ساحل استان گلستان در دریای خزر فعالیت خواهد کرد.

این وضعیت می‌تواند خطر غرق شدن شناگران و آسیب به قایق های سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک، احتمال اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در تردد شناورها و فعالیت‌های فراساحلی را در پی داشته باشد.

از این رو به منع شنا و فعالیت های تفریحی، اعمال محدودیت در تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق فراساحل،در نظر گرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه های مختلف توصیه می‌شود.

منبع :


ایرنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari