Wp Header Logo 467.png

ممنوعیت ورود خودروهای آفرود به پارک ملی لار


بر اساس مصوبات نشست مدیریتی بررسی مشکلات محیط زیستی پارک ملی لار، ورود خودروهای آفرود به منطقه ممنوع اعلام شده است.به گزارش تجارت‌نیوز، در نشست مدیریتی بررسی مشکلات محیط زیستی پارک ملی لار با حضور نمایندگان اداره کل حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، امور عشایری و شرکت آب منطقه‌ای استان تهران و همچنین مدیریت سد لار، ضمن بررسی موارد و مشکلات موجود در مجموعه حفاظتی لار، در خصوص تعیین بهترین زمان ورود عشایر و گردشگران به منطقه و همچنین اتخاذ تدابیر لازم به منظور کمترین آسیب‌های وارده زیست محیطی، بحث و تصمیم‌گیری شد.

در جلسه مصوب شد، گردشگران صرفاً مجاز به تردد از ورودی پاسگاه محیط بانی ۱۷ اسفند بوده و از ورودشان از سایر مسیرها ممانعت می‌شود؛ همچنین ورودی اصلی عشایر از پاسگاه محیط بانی ایرا بوده و در صورت موردی می‌توانند از مسیر پاسگاه محیط بانی ۱۷ اسفند نیز تردد کنند.

الزام دامداران به همراه داشتن پروانه تعلیف و ارائه کارت واکسیناسیون دام و همچنین جلوگیری از ورود دام مازاد به پروانه نیز در این جلسه به تصویب رسید.

بر اساس مصوبات این جلسه ورود خودروهای آفرود به منطقه ممنوع بوده و همچنین مقرر شد جلسات ماهانه برای ارزیابی وضعیت موجود مراتع مجموعه حفاظتی لار و بررسی مشکلات مربوطه و اخذ تمهیدات آتی با حضور اعضا تشکیل شود.

منبع :


مهر


source

ecokhabari

توسط ecokhabari