Wp Header Logo 625.png

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز 5 خرداد 1403 /  طلای 18 عیار گرمی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شد


قیمت طلا و سکه امروز با کاهش ارزش در تمام قطعات و وزن‌ها بازگشایی شد. ریتم نزولی قیمت در بازار طلا زیر چتر کاهش اونس جهانی طلا رخ داد. کارشناسان اقتصادی در هفته گذشته پیش‌بینی کرده بودند، در صورتی که طلای جهانی کاهشی شود طلا به منطقه سه میلیون و ۲۰۰ تا ۱۰۰ تومانی بازخواهد گشت.به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه امروز شنبه با کاهش ارزش بازگشایی شد. در حالی که دلار امروز با نوسان افزایشی معامله شد اما روند بازار طلا تحت تاثیر کاهش ارزش اونس جهانی طلا پیش رفت. قیمت سکه امروز در تمام قطعات ریتم کاهشی داشت؛ اما نتوانست سکه امامی را در کانال ۳۹ میلیون تومانی پایین بکشد.

Screenshot 2024-05-25 at 1.23.17 PM

کارشناسان اقتصادی در هفته گذشته پیش‌بینی کرده بودند در صورتی که روند قیمت اونس جهانی طلا کاهشی شود، بازار طلا در داخل نیز آرایش نزولی می‌گیرد و هر گرم طلا مناطق قیمتی سه میلیون و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی را تاچ خواهد کرد.

قیمت اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۳۴ دلاری و اونس نقره نیز روی رقم ۳۰ دلار و ۳۶ سنتی ایستاده است . قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۶ هزار و ۵۰۰ تومانی در حال معامله است و نسبت به هفته گذشته افزایش محدود ۲۵۰ تومانی دارد.

سکه بهار در کانال ۳۶ میلیونی عقب‌نشینی کرد

قیمت سکه امامی امروز شنبه پنجم خرداد با کاهش ۱۹۴ هزار تومانی در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون و ۹۱ هزار تومانی در حال معامله است. سکه‌ بهار با افت ۱۸۵ هزار تومانی در کانال ۳۶ میلیونی عقب‌نشینی کرد و با رقم ۳۶ میلیون و ۸۱۰ هزار تومانی در حال معامله است.

گفتنی است قیمت نیم‌سکه و قیمت ربع‌سکه هر یک با افت ۱۰۰ هزار تومانی به‌ترتیب با رقم‌های ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله می‌شوند. سکه گرمی نیز امروز با افت ۱۰۰ هزار تومانی بازگشایی شد و روی رقم ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی ایستاده است.

مثقال برای برگشت به کانال ۱۳ میلیونی آماده شد

کاهش قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش بیشتر از قطعات سکه است. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۲۱۲ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۱۹۶ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۵۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۲۷۰ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۲۳۳ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز روند متوازنی نداشت. حباب سکه امامی ۱۷۳ هزار تومان، سکه بهار ۲۰۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۹۴ هزار تومان افزایش دارد و حباب ربع‌سکه دو هزار تومان و سکه گرمی ۵۲ هزار تومان کاهش پیدا کرد.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

 


source

ecokhabari

توسط ecokhabari