Wp Header Logo 551.png

به گزارش پرشین خودرو، روز گذشته ( ۳۰ خرداد ۱۴۰۳) وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به استان کرمان با حضور در منطقه اقتصادی ارگ جدید بم، ضمن بازدید از زیر ساخت ها و خطوط تولید کرمان موتور و خودروسازان بم، خط تولید گیربکس CVT و باک پلیمری خودرو در این شرکت را افتتاح کرد. عباس علی آبادی در این سفر از خط رنگ فول رباتیک شرکت کرمان موتور با ظرفیت  سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو نیز بازدید داشت.

وزیر صنعت در کرمان موتور

براساس این گزارش، در مراسم‌هایی جداگانه‌ که  با حضور وزیر صمت، مسئولان استانی، محلی و مدیران ارشد گروه صنایع خودروسازی کرمان و منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم برگزار شد، خطوط تولید باک پلیمری خودروهای کرمان موتور در مجموعه خودرو مهر و خط تولید انبوه گیربکس CVT افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

وزیر صنعت در کرمان موتور

بنابراین گزارش، برای اولین بار است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی شاهد تولید باک پلیمری خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم هستیم. این خط تولید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با استاندارد یورو ۶؛ به ظرفیت تولید ۳ باک در دقیقه و با سرمایه گذاری ۳.۵ میلیون دلاری راه اندازی شده و قرار است باک های مورد نیاز محصولات کرمان موتور از جمله  کی ام سی ایگل، جی ۴ و اس ۳ از این خط تولید تامین شود.

وزیر صنعت در کرمان موتور

همچنین خط تولید انبوه گیربکس اتوماتیک CVT نیز با هدف تامین قوای محرکه برای محصولات کرمان موتور راه اندازی شده است. اما با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های فنی امکان تولید گیربکس برای سایر خودروسازان از جمله گروه خودروسازی سایپا نیز در این خط فراهم می باشد.

وزیر صنعت در کرمان موتور

وزیر صنعت در کرمان موتور

خط تولید گیربکس اتوماتیک CVT قرار است بستری برای تولید گیربکس خودروهای جک J۴، جک S۳ و شاهین سایپا باشد. این خط تولید از شرکت پانچ بلژیک خریداری شده و طراحی و توسعه این گیربکس ها بر مبنای استانداردهای روز این کمپانی طراحی و توسعه یافته است.

وزیر صنعت در کرمان موتور

وزیر صنعت در کرمان موتور

یادآور می شود که با افتتاح خط تولید گیربکس کرمان خودرو با ظرفیت سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه در سال، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، زمینه  اشتغال زایی برای ۲۵۰ نفر بصورت مستقیم نیز فراهم شده است.

وزیر صنعت در کرمان موتور به کجا رفت و چند افتتاح با حضورش انجام شد؟ +تصاویر

source

توسط

admin