Wp Header Logo 693.png

باقری: توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت مهم سیاست خارجی ایران است


سامیر شریف اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.به گزارش تجارت‌نیوز، سرپرست وزارت امور خارجه وجود اشتراکات فراوان میان دو کشور را سرمایه‌ای ارزشمند برای توسعه همه‌جانبه روابط خواند و عنوان کرد توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی است.

باقری توافقات صورت گرفته در آخرین ملاقات رئیس جمهور شهید کشورمان با همتای آذربایجانی خود را بسیار مهم توصیف کرد و بر اجرایی شدن هرچه سریع‌تر آنها تاکید نمود. 

باقری طرح های مشترک اقتصادی را دارای اهمیتی راهبردی برای دو کشور و منطقه خواند.

سرپرست وزارت امور خارجه بهره‌گیری از سازوکارهایی همچون کمیسیون‌های مشترک اقتصادی و کنسولی و همچنین بخش خصوصی را حائز اهمیت دانست. 

معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز ضمن تسلیت مجدد حادثه غم‌انگیز و ناباورانه شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان، آخرین ملاقات روسای جمهور دو کشور و افتتاح سدهای خداآفرین و قیزقلعه سی را نمادی از حسن‌نیت موجود میان دو کشور و عاملی برای همگرایی میان دو ملت دانست و بر لزوم اجرایی‌ شدن و تکمیل سایر پروژه‌های مشترک، از قبیل پروژه‌های مواصلاتی میان دو کشور تاکید کرد. 

وی توافقات صورت‌ گرفته میان روسای جمهور دو کشور را مبنایی برای اقدامات آتی دو طرف خواند و با اشاره به لزوم غلبه بر کلیه موانع احتمالی در روابط دوجانبه تاکید کرد، روابط جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران می تواند به الگویی برای روابط بین همسایگان باشد.

منبع :


برنا


source

ecokhabari

توسط ecokhabari