یزد- آب شرب مناطق گسترده ای از شهر یزد از صبح امروز قطع شده و مردم بیش از ۱۲ ساعت است که در قطعی آب به سر می‌برند.
به گزارش خبرنگار مهر، ایجاد حفره و ترکیدگی در لوله آب خط انتقال درون شبکه ای یزد از صبح امروز سبب قطعی آب در مناطق گسترده ای از شهر یزد شده است.
مردم در مناطق بلوار ۱۷ شهریور، امامشهر، خیابان ایمان، جهانفر، مسکن، شهرک دانشگاه و برخی دیگر از مناطق شهر دچار قطعی آب هستند.
مسئولان آب و فاضلاب یزد قول داده بودند که تا ساعت ۱۹ امروز آب وصل شود اما هنوز مشکل پابرجاست و بسیاری از مردم از قطعی آب گلایه دارند.
قطعی آب در یزد ۱۲ ساعته شد/ وصل آب ۳ ساعت دیگر طول می‌کشد
در شبکه های اجتماعی صحبت از تعرض به خط انتقال آب یزد است اما این مشکل درون شبکه ای است و ربطی به خط انتقال آب ندارد.
هر چند ایستگاه‌های برداشت آب توسط شرکت آب و فاضلاب یزد در مناطق مختلف شهر تعبیه شده و مردم می توانند آب مورد نیاز خود را از این ایستگاه ها تامین کنند اما بسیاری از مردم به دلایل مختلف از جمله نداشتن خودرو و وسیله نقلیه، برای دسترسی به آب دچار مشکل هستند.
قطعی آب در یزد ۱۲ ساعته شد/ وصل آب ۳ ساعت دیگر طول می‌کشد
مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مرمت لوله هایی که دچار ترکیدگی و شکستگی شده بود، در ساعت ۱۶ امروز تمام شده اما چند ساعت زمان برای خشک شدن عملیات فنی انجام شده روی لوله ها، زمان نیاز است.
خطوط آبرسانی نیاز به هواگیری دارد
ضیاء زینی عنوان کرد: هم اکنون فلکه های آب در حال باز شدن هستند تا آب به تدریج وارد مدار شود اما از آنجا خطوط آبرسانی باید هواگیری شود، دو تا سه ساعت دیگر زمان می برد تا آب به منازل مشترکان برسد.
قطعی آب در یزد ۱۲ ساعته شد/ وصل آب ۳ ساعت دیگر طول می‌کشد
وی افزود: قطر لوله های آبرسانی ۱۲۰۰ میلیمتری است و اگر هواگیری انجام نشود، هوای موجود در لوله ها، کل شبکه را دچار مشکل و ترکیدگی می کند.
زینی ضمن عذرخواهی از مردم، از آنها خواست چند ساعت دیگر صبوری کنند تا آب به تدریج وارد شبکه شود و در اختیار آنها قرار گیرد.

کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari