Wp Header Logo 505.png

بعید است بایدن قبل از انتخابات تحریم های نفتی ایران را اجرا کند


آمریتا سن، مدیر موسسه تحقیقاتی انرژی اسپکتس در مصاحبه‌ای به تلویزیون بلومبرگ گفت با وجود بسته جدید تحریم‌ها علیه ایران که مؤسسات مالی، بنادر، کشتی‌ها و پالایشگاه‌هایی را که آگاهانه محموله‌های نفت ایران را پردازش می‌کنند، هدف قرار می‌دهد، بعید است که دولت ایالات متحده این محدودیت‌ها را در سال انتخابات «به شدت» اجرا کند.به گزارش تجارت‌نیوز،‌ این تحلیلگر بازار نفت افزود: «فکر می‌کنم همه تحریم‌ها تحریم‌های روی کاغذ هستند، با هر چیزی که از راه دور باعث افزایش قیمت نفت شود، فکر نمی‌کنم به شدت آن را اجرا کنند». وی تاکید کرد: آنچه من واقعاً می خواهم ببر آن تاکید کنم این است که امسال سال انتخابات ایالات متحده است.

علاوه بر این، چین بیشتر نفت خام صادراتی ایران را خریداری می‌کند و اکثر خریداران در بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، پالایشگاه‌های مستقل در استان شاندونگ هستند، که با سیستم مالی ایالات متحده مرتبط نیستند. 

سناتور انرژی اسپکتس گفت، بنابراین، ایالات متحده هیچ ابزاری برای اعمال تحریم‌ها علیه پالایشگاه‌های مستقل چین به دلیل خرید نفت خام ایران ندارد. در ماه های اخیر، تخمین زده می شود که ایران صادرات نفت خام خود را به حدود 1.5 میلیون بشکه در روز افزایش داده است.

آمارهای ورتکسا به نقل از فایننشال تایمز نشان می دهد که صادرات نفت خام از ایران در سه ماهه اول سال به بالاترین سطح در شش سال اخیر رسیده است. میانگین روزانه در این دوره 1.56 میلیون بشکه بود که تقریباً تمام آن به چین ارسال شد و حدود 35 میلیارد دلار درآمد برای ایران داشت.

 

منبع :


بازار نفت گاز پتروشیمی


source

ecokhabari

توسط ecokhabari